Viimase minuti värav päästis Rohesärkidele viigi

22. mail kohtusid A. Le Coq Arenal kell 19:00 mullune hõbe FCI Levadia ja pronks Tallinna Kalev. Mängus nähti neli väravat ning lõpuvile kõlades läksid punktid kahe võistkonna vahel jagamisele. 

FCI Levadia alustas mängu tormiliselt, kui esimeste minutitega saadi kirja mitmeid olukordi ja pealelööke väravale, kuid pall väravasse ei läinud. Põhjuseid oli mitmeid – küll läks pall mööda või tegi häid tõrjeid Tallinna Kalevi väravasuul olnud soomlane Oskari Jussi Forsman. Küll aga teenis oma esimese ohtlikuma rünnaku Tallinna Kalev 15. minutil ning palli sutskas väravasse kalevlaste ründaja Ats Purje. Kalev asus kohtumist juhtima 15. mänguminutil.

Levadia küll üritas ning tekitas võimalusi, et esimesel poolajal viigivärav jalule seada, kuid Kalevi kaitse pidas. Vaheajale mindi Kalevi 1:0 eduseisul ning Rohesräkidel oli teiseks poolajaks siht teada – esialgu viigistada ja siis mäng võita.

Teine poolaeg algas Levadia jaoks fantastiliselt, kui väga ilusa värava lõi Mark Oliver Roosnupp. 50. mänguminutil murdis Roosnupp vasakult äärelt keskele ning lõi ca 20-25m pealt palli taha posti küljevõrku – Forsman oli selles momendis jõuetu. Roosnupp on nüüd kaks mängu järjest löönud värava ning mõlemad väravad on väga ilusad. Juhtvärav oli mitmel puhul lähedal, kuid pall siiski võrku ei läinud.

Tallinna Kalev teenis 75. minuti kanti karistuslöögi ka umbes 20 meetri kauguselt väravast. Palli läks lööma Marek Kaljumäe, kes lõi palli tugevalt ja täpselt lati alla – Karl Andre Vallner sai küll näpud vahele, kuid pall lõpetas oma teekonna Rohesärkide väravas. Levadia hakkas suruma jõulisemalt ning löögile pääses ka kapten ja keskkaitsja Rasmus Peetson, kes oli rünnakule tõusnud, kuid tema löök läks napilt väravast mööda.

86. mänguminutil põrkas pall vastu Kaljumäe kätt Kalevi enda karistusalas, kuid peakohtunik seda esialgu ei märganud. VAR kutsus peakohtuniku ekraani juurde asja üle. Peale mõningat vaatamist otsustas kohtunik määrata penalti, mille 90. mänguminutil Joao Pedro realiseeris. Tablool vaatas vastu 2:2, millega mäng ka lõppes. Mõlemad võistkonnad said kirja ühe punkti.

FCI Levadiat ootab laupäeval ees SUUR karikafinaal, kui Evald Tipneri karikasarja finaalis kohtutakse Paide Linnameeskonnaga, kes kaotas samal ajal Nõmme Kaljule kodus 2:0. Mängu avavile A. Le Coq Arenal kell 19:00.

Protokoll:

22. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia – JK Tallinna Kalev  2:2 (0:1)
51. Mark Oliver Roosnupp, 90. pen. Joao Pedro – 15. Ats Purje, 75. Marek Kaljumäe

Väravasöödud: 51. Richie Musaba, 90. x – 15. Georg Pank, 75. Onni Suutari
Hoiatused: 43. Michael Schjönning-Larsen – 84. Onni Suutari
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 367
Peakohtunik: Grigori Ošomkov
Abikohtunikud: Andrus Õun, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Karl Kena
VAR: Martti Pukk
AVAR: Petteri Schultz

Levadia: Karl-Andre Vallner, Edgar Tur, Bourama Fomba, Rasmus Peetson, Michael Schjönning-Larsen, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic, Richie Musaba (73. Robert Kirss), Joao Pedro, Mark Oliver Roosnupp (79. Ioan Yakovlev), Felipe Felicio.
Varus: Oliver Ani, Heitor, Ioan Yakovlev, Robert Kirss, Alexandre Lopes Gomes, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Nikita Vassiljev.

Kalev: Oskari Forsman, Daniil Ševjakov (73. Airon Kollo), Georg Pank, Tristan Toomas Teeväli, Daniil Sõtšugov, Marek Kaljumäe, Sander Sinilaid, Aleksander Švedovski, Vadim Mihhailov, Taavi Jürisoo (46. Hugo Palutaja), Ats Purje (46. Onni Suutari).
Varus: Sander Liiker, Kaspar Laur, Hugo Palutaja, Onni Suutari, Joosep Põder, Airon Kollo, Enriko Kajari, Kenlou Laasner.

Kaanefoto: Anna Andreas

Leave a comment

‭+372 520 8686 ‬
‭+372 568 43537‬

Mängime koos, võidame koos!
Registreeri oma laps FCI Levadiasse
ja süüdake nende kirg jalgpalli vastu!