JALGPALLI PIDUPÄEV 25.05: FCI Levadia ja Paide LM kohtuvad E. Tipneri karikasarja finaalis

Laupäeval, 25. mail kohtuvad A. Le Coq Arenal FCI Levadia ja Paide Linnameeskond, et selgitada välja 2024. aasta Eesti karikavõitja. Kuna mõlemal võistkonnal on eurokoht kindel, on mängus vaid au ja kuulsus. 

Vaatame esmalt, kuidas kumbki võistkond finaali jõudis ning alustame muidugi Rohevalgetest. FCI Levadia alustas teekonda 1/16 finaalist, kus alistati FA Tartu Kalev 6:2. 1/8 finaalis alistati Tartu JK Tammeka 4:2 ning veerandfinaalis saadi jagu FC Florast 2:1. Poolfinaalis oli vaja lisaaega, kus alistati 99. minuti väravast Viimsi JK 1:0.

Paide Linnameeskond alustas oma teekonda samuti 1/16 finaalist ning seal olid üle JK Tabasalust, kelle alistamiseks läks vaja samuti lisaaega. Lõppskooriks jäi 3:1. 1/8 finaalis alistati Tallinna Kalevi duubelvõistkond 4:0 ning veerandfinaalis võideti FC Kuressaaret 2.0. Poolfinaalis oli mängus eurokoht, kui omavahel kohtusid Paide LM ning Nõmme Kalju – Paide alistas nõmmekad 3:1 ning tagasid koha finaalis kui ka suvel UEFA Euroopa Konverentsiliiga 1. eelringis.

Mõlemad satsid lähevad karikafinaalile vastu negatiivse emotsiooni pealt – Paide LM kaotas kodus Nõmme Kaljule 2:0 ning FCI Levadia tegi 90. minuti Joao Pedro viigiväravast Tallinna Kaleviga 2:2 viigi. Kindlasti aitaks karika võitmine mõlemal meeskonnal tõsta moraali ning anda emotsionaalse laengu järelejäänud hooajaks.

FCI Levadia peatreener Curro Torres mängueelsel pressikonverentsil

“Eks igaühel võib meie mänge vaadates olla oma arusaam, aga mina näen seda, et muutunud on vaid tulemused. Muidugi peame ka neid parandama, aga näiteks Kalevi vastu tegime minu meelest väga korraliku mängu. Jah, eksisime standardolukordade puhul pisut ja see sai saatuslikuks, aga mõnel teisel päeval oleksime võinud vabalt ka ise võita.”

“Nii pole muidugi mõeldav, et 90 minuti jooksul ühtegi viga ei tee. Kuid minu jaoks on väga tähtis ka see, et mu meeskond mängib nii nagu soovitud. Homset tulemust on võimatu ennustada, aga kui mängime samasuguse emotsiooniga nagu seni, on kõik võimalik.”

“Liiga ja karikas on täiesti erinevad, seda võin tõesti kinnitada. Oleme hästi valmistunud, kuid ka vastane on tugev. Teame üksteise tegutsemist juba hästi, seega tuleb lihtsalt püüda oma mängu võimalikult hästi mängida.”

FCI Levadia ääreründaja Mark Oliver Roosnupp mängueelsel pressikonverentsil

“Ei ütleks, et me oleme mingisuguses kriisis. Kui vaadata statistikat, siis pall lihtsalt ei ole läinud väravasse. Kalevi vastu tegime taga kaks eksimust, aga meeskond on lihtsalt sama emotsiooni peal, lihtsalt ei ole tulnud samasuguseid tulemusi nagu hooaja alguses.”

“Meie meeskonnas saavad kõik aru, mille peale me mängime. Premium liiga on hetkeks seljataga, mingit lisamotivatsiooni pole vaja, see ei ole lihtsalt võimalik. Levadias mängitakse võidu peale, karikate peale – kõik teavad seda. Karikas on mängus!”

Tsitaadid Soccernet.ee veebilehelt.

Kaanefoto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Leave a comment

‭+372 520 8686 ‬
‭+372 568 43537‬

Mängime koos, võidame koos!
Registreeri oma laps FCI Levadiasse
ja süüdake nende kirg jalgpalli vastu!