Joao Pedro kaks penaltit aitas Levadial alistada Tartu Tammeka

FCI Levadia võõrustas 16. juunil A. Le Coq Arenal Premium liiga 15. voorus Tartu JK Tammekat. Joao Pedro kahest penaltist võtsid Rohesärgid 2:1 võidu. 

Enne Tammeka mängu oli Levadia kogunud 16 mänguga 39 punkti ning löönud ise 37 väravat ja endale lubanud lüüa vaid kuus väravat. Eile löödi Tartule kaks ning Tartu lõi Rohesärkidele ühe värava. Levadia mõlemad väravad sündisid VARi poolt määratud penaltitest.

Esimestel minutitel alustas Levadia mängu hästi ning tekitas oma esimese juba väga-väga hea võimaluse 16. sekundil, kui Felipe Felicio löögi klaaris joonelt Tammeka kaitsja. Umbes 7. minutil teenis Levadia karistuslöögi karistusala joone lähedalt. VAR aga vaatas asja üle ning videokorduste põhjal tehti selgeks, et rikkumine toimus kastis sees ning määrati penalti. Joao Pedro läks penaltit lööma ning realiseeris selle kindlalt ning viis Levadia 8. minutil juhtima. Pärast seda oli veel mõlemal võistkonnal mitmeid võimalusi, kuid pall võrku ei läinud ning vaheajale mindi 1:0 eduseisul.

Teisele poolajale tuli Tammeka palju paremini ja aktiivsemalt peale ning võimalusi tekkis omajagu. Palju jäeti löömata, kuid 58. mänguminutil said nad oma esimese palli võrku. Tammeka ääreründaja Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo murdis karistusala lähedale ning virutas peale, löök sai rikošeti ning lendas väravasse. Vallner küll üritas teha suunamuutuse, kuid löögis oli veel piisavalt jõudu sees ja pall ületas kindlalt väravajoone. Pärast seda hakkas Levadia rohkem mängu tagasi sisse saama, kuid väga palju ohtlikke olukordi ei loodud.

83. minutil võitles palli eest vastaste karistusalas meeskonna kapten ja keskkaitsja Rasmus Peetson. Peetson jõudis pallini esimesena ning siis lõi Tammeka mängija teda vastu jalga ning Peetsoni jalg tabas seda sama Tammeka kaitsjat. Esialgu vilistas kohtunik vea Peetsoni kahjuks, kuid VAR palus mängu jätkamisega oodata. Lõpuks jõuti tõdemusele, et peakohtunik võiks olukorra ise üle vaadata. Ilma pikema vaatamiseta jõudis kohtunik tõdemusele, et Peetsoni vastu tehti viga ning määras penalti. Minut oli juba selleks ajaks 88 ning Joao Pedro realiseeris penalti täpselt samasse nurka nagu oma esimese ning tõusis mängu kangelaseks.

FCI Levadia teenis väga raskelt tabelisse kolm punkti juurde ning kolmapäeval ootab esmakordselt küllasõit Nõmme Unitedi kodustaadionile, Männiku staadionile. Avavile kell 18:00.

Kaanefoto: Jana Pipar

Protokoll:

16. juunil kell 12.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia – Tartu JK Tammeka 2:1 (1:0)
8. pen., 88. pen. Joao Pedro – 58. Ezekiel Tanimowo

Väravasöödud: 8. Richie Musaba, 88. Rasmus Peetson – 58. Herman Pedmanson
Hoiatused: 48. David Epton, 54. Ahmed Basher, 68. Herman Pedmanson, 75. Tanel Tammik, 87. Richard Aland – 70. Robert Kirss
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 261
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Marto Kiisk, Kristjan Kruk
Neljas kohtunik: Roman Daniljuk
VAR: Juri Frischer
AVAR: Veiko Mõtsnik

Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur, Rasmus Peetson, Heitor, Ken Kallaste (82. Henri Järvelaid), Mihkel Ainsalu (82. Frank Liivak), Til Mavretic (82. Alexandre Lopes Gomes), Joao Pedro, Richie Musaba (60. Robert Kirss), Ioan Yakovlev (60. Mark Oliver Roosnupp), Felipe Felicio.
Varus: Oliver Ani, Mark Oliver Roosnupp, Robert Kirss, Alexandre Lopes Gomes, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Bourama Fomba, Nikita Vassiljev, Henri Järvelaid.

Tammeka: Richard Aland, Mairo Miil, Rasmus Kallas, Tanel Tammik, Laurits Õunapuu, David Epton, Tanel Lang (71. Reio Laabus), Patrick Genro Veelma (82. Akaki Gvineria), Herman Pedmanson (82. Dominic Laaneots), Ezekiel Tanimowo (62. Giacomo Uggeri), Ahmed Basher (70. Priit Peedo).
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Marius Vister, Dominic Laaneots, Giacomo Uggeri, Reio Laabus, Akaki Gvineria, Devid Lehter, Eugenio Bracelli, Priit Peedo.

 

Leave a comment

‭+372 520 8686 ‬
‭+372 568 43537‬

Mängime koos, võidame koos!
Registreeri oma laps FCI Levadiasse
ja süüdake nende kirg jalgpalli vastu!