FCI Levadia alistas Eesti kõrgliiga 101. Tallinna derbis Flora

101. Tallinna derbi tiirles ümber Minu Unistuste Päeva heategevuse ümber, kus 50% piletitulust ning 100% oksjonitulust läks just neile heategevuseks. FCI Levadia alistas FC Flora 1:0 ning kogus natukene üle 8000€ heategevuseks.

FCI Levadia sattus ootamatult mängu alguses kohe FC Flora surve alla ning Floral oli võimalus avada skoor juba esimesel 13 sekundil, kuid Danil Kuraksini löök läks väravast natukene mööda. Pärast seda läks paar minutit mööda, kui juba oli näha, et Flora lööb mängu esimese värava, kuid florakas jäi ise oma meeskonnakaaslase löögile värava ees ette ning “tõrjus” löögi. Pärast seda hakkas Levadia mängu enda kontrolli alla võtma.

Rohesärgid hakkasid rohkem looma teravust esimese poolaja keskel ning juba 23. mänguminutil asusid tabeliliidrid kohtumist 1:0 juhtima. Mark Oliver Roosnupu tsenderdus lendas Flora kasti, kus Erko Jonne Tõugjas lõi pallist mööda ning pall tegi kastis põrke ja jõudis Ioan Yakovlevini. Ioan virutas koheselt peale ning pall kruttis tagumise posti suunas ning Grünvaldil polnud midagi teha ja tablool oligi seis 1:0 ning nii mindi ka vaheajale.

Teisel poolajal turmtuld kumbki võistkond ei andnud ega suuri väravavõimalusi ei tekitatud. Rohkem oli tsenderdusi äärtelt, kuid suurt ohtu need ei tekitanud. Mäng lõppes 1:0 FCI Levadia võiduga ning Levadia juhib liigat juba suisa 15 punktiga. Tõsi, Nõmme Kaljul on kaks mängu varuks ning virtuaalselt juhitakse tabelit 9 punktiga.

Rohesärkide järgmine kohtumine toimub juba UEFA Euroopa Konverentsiliiga raames. Esialgu minnakse 11. juulil külla Leedu klubi FA Šiauliaile ning korduskohtumine peetakse 18. juulil A. Le Coq Arenal kell 19:00. Piletid on juba müügil Piletitaskus.

Kaanefoto: Katariina Peetson/jalgpall.ee