NELJAST NELI: FCI Levadia jätkab Premium liigas täiseduga

FCI Levadia võttis 31. märtsil 2024. aasta Premium liiga hooaja neljanda järjestikuse võidu ja nullimängu. Rohesärgid alistasid Paide Linnameeskonna 2:0. 

FCI Levadia võõrustas 1154 pealise publiku ees 31. märtsil Paide Linnameeskonda – mõlemad meeskonnad olid enne Premium liiga 4. vooru võitnud kõik kohtumised ja jaganud tabeli liidrikohta üheksa punktiga. Pärast 31. märtsi oli seis teistsugune, sest Levadia pallivõlurid alistasid Paide mängumehed 2:0 ning jätkasin Premium liiga ainuliidritena 12 punktiga – lähim jälitaja on Nõmme Kalju 10 punktiga, kelle vastu toimub Premium liiga 5. voor.

Kohe mängu alguses oli tunda ettevaatlikust ning närvipinget ning võitjana sai väljuda ainult see meeskond, kes sellele vastu peab. Paidel tekkisid ohtlikumad momendid mängu alguses ning üks võimalus oli eriti veider, kuid väga ohtlik. Nimelt hakkas Levadia kapten Rasmus Peetson viimase mängijana poolelt platsilt palli puhtaks lööma, et tõrjuda Paide rünnak. Kuid Henrik Ojamaa jõudis Peetsonile ette ning Peetsoni minema löödud pall tabas koheselt Ojamaa jalga, millest pall lendas suure kaarega üle Vallneri ja oli juba väravasse kukkumas, kuid pall tabas Levadia õnneks väravalatti.

Pärast seda hakkas mäng järk-järgult Levadia kätte minema ning esimene värav sündis juba 24. minutil. Enne seda oli Paide keskkaitsja mänginud väravakastis palli käega, mida paljud ei näinud. Kuid siis sekkus VAR ning kutsus mängu peakohtuniku Karl Koppeli ekraani juurde ise asja üle vaatama. Pärast lühikest vaatamist oli Koppeli otsus kindel ja penalti määrati Levadia kasuks. Til Mavretic realiseeris selle kindlalt saates Paide Linnameeskonna väravavahi Ebrima Jarju teisele poole. Vaheajale mindi 1:0 seisul.

Teist kolmveerandtundi alustasid Rohesärgid maksimaalse tähelepanuga ning haarasid mängu kontrolli täielikult enda kätte. See tõi ka tulemuse, kui keskkaitsja Bourama Fomba lõi 2:0 värava 64. mänguminutil. Fomba lõi Levadia selle hooaja 16. värava ning temast sai 12. mängumees, kes on sellel hooajal Premium liigas Levadia särgis skoori teinud. See on kõva näitaja – meeskond ei toetu õhele-kahele mängijale, vaid kogu võistkond on ühtne rusikas.

Levadia järgmine mäng on “võõrsil”, kui Sportland Arenal on võõrustaja rollis Nõmme Kalju, Levadia lähim jälitaja. Mäng toimub 6. aprillil kell 12:30.

Kaanefoto: Mauri Levandi

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner