Levadia jätkab täistuuridel: Kaljult võeti skalp

6.aprillil kohtusid Sportland Arenal Nõmme Kalju, kes oli võõrustaja rollis, ning FCI Levadia, kui Premium liiga 5. voorus mängiti kolme punkti peale. FCI Levadia võitis kohtumise suureskooriliselt ning jätkab liigas täiseduga.

Pärast 5. Premium liiga vooru on FCI Levadia liigas ainuke võistkond, kes pole veel kaotusekibedust pidanud tunnistama – isegi mitte viike, sest kõik kohtumised on võidetud. Eelmises voorus alistasid Rohesärgid kindlalt Nõmme Kalju, seisuga 5:1. Nõmmekad läksid küll kohtumist juhtima, kuid nende rõõm oli lühike. Kui Kalju lõi oma värava 21. minutil, siis Levadia ründaja Felipe Felicio vastas viigiväravaga juba 5 minutit hiljem ning 30. minutiks oli seis juba 2:1 Levadia kasuks, kui oma päeva esimese värava lõi Richie Musaba. Kuid see polnud veel kõik, esimese poolaja lõpetas ilusa väravaga Mihkel Ainsalu, kes tegi skoori 41. minutil. Meeskonnad läksid vaheajale 3:1 seisul.

Levadia alustas teist poolaega kõva survega, mis kandis vilja. Juba 54. minutil löödi mängu viies ja Levadia neljas värav, mis sisuliselt otsustas mängu saatuse. Richie Musaba sai kirja oma selle päeva teise, hooaja kolmanda, värava. Pärast seda väravat tõmmati tuure maha ja keskenduti pigem seisu hoidmisele. Muidugi proovisid mõlemad võistkonnad väravat lüüa, kuid mängu viimane löödi alles 89. minutil. Mängu viimastel minutitel sai Gero värava ees üksi olles äärelt tulnud tsenderduse jõuga väravasse suunata, pärast mida ta jooksis varumeestepingi juurde ning tähistas väravat koos treeneritega.

Skoori mõttes võis tunduda, et mäng oli väga ühepoolne, kuid tegelikult oli Nõmme Kaljul ka omi variante, kuid Levadia väravavaht Karl Andre Vallner oli omal kohal ning tegi mitu head tõrjet jalaga. Siiski on tõsiasi see et Levadiale on viie mänguga löödud ainult üks värav ning see tuli sellest kohtumisest. Ise on Rohesärgid löönud 21 väravat (väravatevahe +20) ning võitnud kõik kohtumised.

FCI Levadia järgmine kodumäng on juba teisipäeval, 9. aprillil, kui Sportland Arenal kohtutakse FC Floraga. Mängus on koht Evald Tipneri karikasarja poolfinaalis – lisaks sellele ka kindlasti põhimõtteline vastasseis kahe klubi vahel. Piletid on müügil Piletitaskus. Kohtume kell 19:00 Sportland Arenal.

Protokoll:

6. aprillil kell 12.30 Sportland Arenal

Nõmme Kalju FC – Tallinna FCI Levadia 1:5 (1:3)
21. Promise David – 26. Felipe Felicio, 30., 54. Richie Musaba, 41. Mihkel Ainsalu, 89. Ahmad Gero

Väravasöödud: 21. Nikita Komissarov – 26., 41. Joao Pedro, 30. Edgar Tur, 54. Felipe Felicio, 89. Mark Oliver Roosnupp
Realiseerimata penalti: 11. Til Mavretic (Perk tõrjus)
Hoiatused: 38. Alex Matthias Tamm, 45. Aleksandr Nikolajev, 56. Pavel Marin, 84. Nikita Ivanov – 67. Ahmad Gero, 78. Rasmus Peetson
Mänguolud: +2, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras