Felipe Felicio viimasel minutil löödud värav tõi Levadiale seitsmenda järjestikkuse võidu Premium liigas

FCI Levadia alistas külaliste rollis olles Sportland Arenal mulluse pronksmedalisti Tallinna Kalevi 2:1. Võiduvärav sündis alles 90. minutil brasiillase Felipe Felicio jalast.

FCI Levadia kohtus eile (16.04) “võõrsil” Tallinna Kaleviga, kui Sportland Arenal pandi pall mängu kell 19:00. Mäng oli skooriliselt küll tasavägine, kuid Sofascore statistika järgi oli igati domineerivamakas pooleks Rohesärgid, kes valdasid palli 69% ajast ning saatsid värava poole teele 32 lööki, millest raamidesse läks 12. Kalev sai see-eest löögile seitsmel korral, millest kolm maandus raamide vahele. Kuulus xG (oodatud väravate hulk) oli Kalevil 0,51 ning Levadial 4,64. Parimad mänguhinded teenisid Kalevil väravavaht Forsman (9.0) ning Levadial keskpoolik Mihkel Ainsalu (9.1)

FCI Levadia alustas mängu kohe survega Kalevi värava poole ning võttis mängu ohjad enda kätte. Esimesel poolajal oli Levadial mitmeid võimalusi minna mängu juhtima, kuid esimestel minutitel raksatas Ahmad Gero löök latti. Poolaja lõpus oli Yakovlevil väga suur võimalus lüüa värav, kuid see löök raksatas posti ning Til Mavretic lõi tagasipõrkunud palli napilt väravast mööda. Kalevil esimesel poolajal väga võimalusi ei olnud.

Teisel poolajal oli Levadia mäng juba teravam ning väravani jõutigi juba 57. mänguminutil, kui Richie Musaba ja Mihkel Ainsalu kombineerisid viimase minema väravavahiga üks-ühele. Ainsalu lahendas olukorra külmavereliselt saates palli taha posti ning Forsmanil polnudki muud teha, kui vaadata ja pärast pall väravast välja noppida. Tegemist oli Ainsalu neljanda värava ja Musaba kolmanda väravasööduga.

Levadia ründas edasi ning karistusalas toimus intsident, kus Michael Schjönning-Larsen jäi pärast kokkupõrget pikali, kuid mäng läks edasi. Siis sekkus VAR, kes kutsus peakohtuniku Jagnar Jakabsoni ekraani juurde. Pärast lühikest vaatamist määras peakohtunik Levadia kasuks penalti, mida läks lööma Til Mavretic. Forsman tõi Til Mavretici penalti ära ja Kalevlased juubeldasid.

Pärast seda juhtus, midagi, mida Rohesärkides keegi ei oodanud ega tahtnud. Vahetusest sekkunud ja võib-olla isegi oma esimese puutega värava löönud nooruk Joosep Põder lõi väga ilusa värava, mis joonistas tabloole 1:1 viigiseisu.

Levadia surus ja surus, kuid uut juhtväravat ei sündinud, kuniks Felipe Felicio hakkas palliga keskjoone juures ruttama rünnakule ning teda oli abistamas teine ründaja Robert Kirss. Felipe söötis Kirsile, kes söötis talle hoo peale ühe puutega tagasi ning brasiillane Felipe Felicio tõi viimasel mänguminutil 2:1 võiduvärava ja kolm magusat võidupunkti.

See tähendab, et Levadia on võitnud seitsmest Premium liiga mängust seitse ning on löönud suisa 25 väravat, endale on lastud lüüa vaid kaks. Lähimat jälitajat, Nõmme Kaljut, edastatakse kaheksa punktiga – Kaljul üks mäng vähem peetud.

FCI Levadia järgmine mäng toimub laupäeval, kui võõrustatakse Sportland Arenal Pärnu Vaprust. Tegemist on Levadia viimase Sportland Arena kodumänguga enne A. Le Coq Arenale kolimist. Mängu avavile kõlab 20. aprillil kell 17:00. Piletid on leitavad Piletitaskust.