FCI Levadia naaseb Tartust kolme punkti ja kolme värava võrra rikkamana

FCI sõitis Premium liiga 8. voorus külla Tartu Tammekale ja lahkus sealt kolme värava ja kolme punkti võrra rikkamana. Jala said valgeks kolm erinevat mängumeest. 

FCI Levadia pidas oma Premum liiga 8. vooru kohtumise Tartus, kui neid võõrustas Sepa kunstmuruväljakul Tartu Tammeka. Omavahel kohtusid kaks Premium liiga parima kaitsenumbritega võistkonda – ühel võistkonnal number säilis, teisel läks aga natukene kehvemaks. Tõsi, Tammeka on endiselt liiga paremuselt teise kaitsega võistkond.

Esimene poolaeg algas Rohesärkide jaoks suurepäraselt – esimene värav teeniti juba seitsmendal minutil, kui nurgalöögis jäi täiesti vabaks keskkaitsja Bourama Fomba, kes lõi palli kindlalt võrku. Tegemist oli Fomba teise väravaga sellel hooajal. Hea hoog sai ka jätku, kui väga väikese nurga alt lõi Felipe Felicio tugeva löögi ette posti, mis lipsas Tammeka väravavahi ja väravaposti vahelt sisse. Tegemist oli ründaja seitsmenda väravaga Premium liigas sellel hooajal. FCI Levadia oli 13. mänguminutiks kohtumist juhtimas 2:0. Omad võimalused olid ka Tartu Tammekal, kuid ei midagi väga tõsist. Vaheajale mindi 2:0 eduseisul.

Teine poolaeg algas rahulikumalt ning Tammeka üritas rohkem tekitada võimalusi – see neil ka õnnestus, kuid pall väravasse ei läinud. Karl Andre Vallner seisis Levadia väravasuul kindlalt ning püüdis või tõrjus kõik Tammeka rünnakud. Kuni mängu lõpuni, umbes 85. minutini, oli Tammeka mängus sees, kuid 88. minutil, kui Tammeka oli suunanud enamus jõude rünnakule, lõi Levadia kiirrünnakust kohtumise kolmanda värava ja otsustas mängu saatuse. Värava sai kirja Richie Musaba, kes on sellel hooajal Premium liigas skoorinud juba viis korda.

ETV valis mängu parimaks Felipe Felicio.

Tihe kalender saab jätku, kui Rohevalged võõrustavad Sportland Arenal Paide Linnameeskonda. Kohtumine toimub 1. mail, Kevadpühal, kell 14:30 Sportland Arenal. Lubame, et sellel korral on tõesti tegemist viimase kodumänguga Sportlandil enne A. Le Coq Arenale kolimist. Oodata on rohkelt rahvast ning piletid on saadaval muidugi Piletitaskust.

Protokoll:

28. aprillil kell 14.30 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka – Tallinna FCI Levadia 0:3 (0:2)
7. Bourama Fomba, 13. Felipe Felicio, 88. Richie Musaba

Väravasöödud: 7. Joao Pedro, 13. Edgar Tur, 88. Mihkel Ainsalu
Hoiatused: 58. Dominic Laaneots, 70. Patrick Genro Veelma – 50. Joao Pedro, 70. Jose Vicente Soto (abitreener)
Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus, kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid:
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Elar Tarkus
VAR: Kristo Tohver
AVAR: Martti Pukk

Tammeka: Richard Aland, Mairo Miil, Reio Laabus, Tanel Tammik, Rasmus Kallas, Dominic Laaneots (59. Laurits Õunpuu), Giacomo Uggeri, Ezekiel Tanimowo (75. Priit Peedo), Herman Pedmanson, Patrick Genro Veelma, Ahmed Basher.
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Laurits Õunpuu, Kevin Burov, Robin Mathias Müür, Eugenio Bracelli, Priit Peedo, Mihkel Sepp.

Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur, Rasmus Peetson (60. Heitor), Bourama Fomba, Michael Schjönning-Larsen, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic, Joao Pedro (60. Frank Liivak), Richie Musaba, Ioan Yakovlev (86. Robert Kirss), Felipe Felicio (68. Ahmad Gero; 85. Mark Oliver Roosnupp).
Varus: Oliver Ani, Heitor, Mark Oliver Roosnupp, Robert Kirss, Alexandre Lopes Gomes, Ahmad Gero, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner