FCI Levadia kindlustas koha veerandfinaalis

FCI Levadia kindlustas reedel, 24. novembril, koha Evald Tipneri karikasarja veerandfinaalis, kui Sportland Arenal alistati pingelises mängus Tartu JK Tammeka.

Tartu JK Tammeka alistati skooriga 4-2, kuid neljas värav tuli alles lõpusekunditel ning staadionil oli tunda pinget, et mäng võib minna lisaajale. Levadia alustas mängu kenasti, kuid oma võimalusi väravaks realiseerida ei suudetud, küll aga suutis seda teha Tammeka ründaja Ahmed Adebayo Basher, kes Tammeka esimese ohtliku rünnaku järel ilusa värava toel juhtima viis. See oli korralik äratuskell pealinlasele, kes vastasid sellele esimesel poolajal suisa kolme väravaga.

23. mänguminutil viigistas mänguseisu Robert Kirss, kes suunas palli väravasse pärast Til Mavretici lööki. Juhtvärava lõi tabloole Mihkel Ainsalu, kes 34. mänguminutil keerutas võrku väga ilusa karistuslöögi. Natukene mugavamaks tegi seisu Mark Oliver Roosnupp, kes lõi puusalt 347. minutil seisuks 3-1. Sellisel seisul mindi ka vaheajale.

Tammeka naasis vaheajalt erksamana ning lõid 3-2 juba 56. minutil – värava lõi noor grusiin Akaki Gvineria. Pärast seda väravat oli tunda mängus pinget ning mõlemad võistkonnad otsisid väravat – üks otsis, et olla mugavamas seisus, teine otsis, et viigistada mänguseis. Mõlemad võistkonnad olid kohati sellele lähedal, kuid seda ei juhtunud. Juhtus aga tõsiasi, et 90. minutil tuli Levadia poolt väljakule 15-aastane Maksimilian Skvortsov, kelle jaoks oli tegemist Levadia esindusvõistkonna debüüdiga. Kuidas saaks olla debüüt meeldejääv? Muidugi nii, et lööd värava – neli minutit võttis aega, et see debüüt meeldejäävaks muutuks. 90+4 lõi just see sama 15-aastane mängumees seisuks 4-2 ning Levadia kindlustas Evald Tipneri karikavõistlustel koha veerandfinaalis.

Sellega lõppes ühtlasi ka Levadia tänavune hooaeg. Aitäh kõigile, kes olid osa meie hooajast ning oleme juba väljakul tagasi järgmisel aastal!

Maksimilian Skvortsov tähistab debüütväravat. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee