FCI Levadia jätkas sealt, kus 1. voorus pooleli jäädi

FCI Levadia meeskond sõitis juba reedel Kuressaarde, et laupäeval pidada oma Premium liiga 2. vooru kohtumine. Jätkati sealt, kus 1. voorus pooleli jäädi – võeti teine järjestikune 6:0 võit.

Premium liiga 2. voorus läksid vastamisi kodumeeskond FC Kuressaare ning FCI Levadia. Kohtumine leidis aset 9. märtsil kell 14:30 Kuressaare kunstmurustaadionil. FC Kuressaare tuli kohtumisele 6:0 kaotuse pealt ning FCI Levadia 6:0 võidu pealt. Kuressaare kaotas Nõmme Kaljule ja Levadia võitis sama skooriga Narva Transi. Sama skoor jäi ka selles mängus, kui Levadia kuus erinevat mängumeest said jala valgeks – FCI Levadial pärast 2. vooru 6 punkti väravatevahe +12 ning Kuressaarel 0 punkti ja väravatevahe -12.

Vaata mängu tipphetki SIIT.

FC Kuressaare alustas viiemehelise kaitseliiniga, mis tähendas, et Levadial oli vaja kiiret väravat, mis ei laseks Kuressaarel terve mäng kaitseblokis istuda. Seda Levadia meeskond tegigi, kui juba 2. mänguminutil tegi skoori Joao Pedro, kellele tegi hea eeltöö värske talvine täiendus Richie Musaba. Vaheajale mindi 2:0 eduseisul, kuna 17. minutil suutis skoori teha ka Mihkel Ainsalu, kes sutskas palli väravasse paari meetri pealt. Enne seda sai peaga löögile Felipe Felicio, kelle löögi tõrjus Kuressaare väravavaht otse Ainsalu jala peale.

Levadia poolelt tuli vaheajal välja nii Ioan Yakovlev ning Richie Musaba, kelle asemele tulid nii Mark Oliver Roosnupp kui ka debütant Ahmad Abdullahi Gero. Gero jaoks oli tegemist ideaalse debüüdiga, kui juba 49. minutil lõi oma esimese värava Levadia särgis ja Premium liigas.

Gero tegi debüüdi Rohesärkide eest FC Kuressaare vastu 09.03.2024 ning lõi ka värava. Vahetusest tuli vaheajal ning lõi värava 49. mänguminutil. Foto: FCI Levadia

Pärast seda oli näha, et Kuressaarel olid jõuvarud otsakorral ja võib olla ka tuju, sest Levadia väljakupoolele jõuti mõnel üksikul korral ning karistusalasse praktiliselt ei jõututki. 57. minutil tegi Felipe Felicio seisuks 4:0 ja kümme minutit hiljem oli seis juba 5:0 Roosnupu väravast. Mängu viimase värava lõi meeskonnaga taasliitunud Frank Liivak, kui ta murdis 74. minutil oma äärest läbi ja suunas palli taha posti küljevõrku. Pärast seda oli Rohesärkidel veel võimalus skoori suurendada, kuid rohkem palle väravas ei maandunud.

Lisaks Gerole, kes lõi värava, tegi debüüdi ka Levadiaga viimasena liitunud Alexandre Lopes Gomes, kelle näol on tegemist alumise poolkaitsjana. Gomes sekkus mängu 70. mänguminutil vahetades välja Til Mavretici.

Levadia järgmine mäng seisab ees 16. märtsil, kui võõrustajaks on Tallinna Kalev.

Alexandre Lopes Gomes tegi debüüdi FCI Levadia eest FC Kuressaare vastu 09.03.2024. Foto: FCI Levadia