Vallner tõrjus 2 penaltit ning Eesti võitis Balti turniiri!

Eesti A-koondis kohtus 11. juunil võõrsil Leeduga, kus mängiti Balti turniiri finaali. A-koondise peatreener Jürgen Henn kutsus koondisesse 5 Rohesärki, kes kõik andsid oma panuse.

Jürgen Henn kutsus koondisesse viis Levadia mängumeest – puuriluku Karl Andre Vallneri, keskkaitsja ja kapteni Rasmus Peetsoni, äärekaitsjad Edgar Tur ning Michael Schjønning-Larsen ja keskväljamootori Mihkel Ainsalu. Kõik viis mängumeest teenisid ka minuteid ning aitasid meeskonna esialgu finaali, kui alistati Fääri Saared skooriga 4:1 ning finaalis mängiti Leeduga 1:1 viiki. Penaltiseerias tõusis kangelaseks Karl Andre Vallner, kes tõrjus leedukate kaks esimest penaltit. Eesti koondis alistas Leedu penaltiseerias 4:3 ning karikas tõsteti taeva poole!

Larsen teenis kahe mängu peale kokku 138 minutit – 78 minutit Fääri Saarte vastu ning 90 minutit Leedu vastu. Mängumees on teinud suure arenguhüppe viimaste aastatega ning näitas koondises debüteerides, et teda võib usaldada. Mihkel Ainsalu mängis terve kohtumise Fääride vastu, kus näitas head partiid ning Leedu vastu vaatas mängu pingilt. Rasmus Peetson ning Karl Andre Vallner nautisid Fääride mängu pingilt, kuid Leedu vastu olid võtmemängijad. Edgar Tur sai mõlemas mängus minuteid, kui Fääri Saarte vastu sekkus mängu 72. minutil ning Leedu vastu alustas teist poolaega.

Eesti A-koondis koguneb järgmine kord alles sügisel, nüüd aga jätkame Premium liiga hooajaga ning jääme esialgu ootama eurosarja 1. eelringi loosimist ning seejärel mänge. FCI Levadia kodumängude piletid on müügil Piletitasku kodulehel.

Fotod: Liisi Troska/jalgpall.ee