FCI Levadia U21 kohtub täna Sportland Arenal FC Nõmme Unitediga

FCI Levadia U21 kohtub täna õhtul kell 19:00 Sportland Arenal Esiliiga XXVII vooru mängus FC Nõmme Unitediga.

Teatavasti peatas jalgpalliliit esmaspäeval muuhulgas Esiliiga võistlused, kuna ei olnud võimalik tagada kõigile võistkondadele sportlikult võrdseid tingimusi kaheksa kuud väldanud hooaja lõpetamiseks.

„Pidasime nõu alaliidu juhatuses ja klubidega ning leidsime lahenduse, et Esiliiga hooaja lõpp ära mängida viiruseohu mõttes turvaliselt ja sportlikult võrdsetel tingimustel. Esiliiga vajab pärast kaheksa kuud väldanud hooaega sportlikku lõpplahendust eriti seetõttu, et on seotud Premium liiga ja selle oluliste sportlike ja majanduslike tähendustega,” ütles Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

Esiliiga mängud jätkuvad varem planeeritud graafiku alusel ehk lõpetatakse kolmas ring ning toimub neljas ring kohtadele 1–4 ja 7–10 ning vajadusel ka 5–6. Liigas mängivad kuus iseseisvat klubi tagavad oma 16 parima mängija osalemise kas läbi elukutselise mängija lepingu või alaealise staatuse ning mõistagi lisanduvad koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud ja haiguse läbi põdenud mängijad ja teised kuni 17-aastased mängijad.

Neli Esiliigas mängivat U21 võistkonda osalevad kuni 17-aastaste, elukutseliste, koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud ja koroonaviiruse läbi põdenud mängijatega.

Kuus iseseisvat klubi sõlmivad lepingud 16 parima mängija hulka kuuluvate täiskasvanud jalgpalluritega sõltumata nende koroonastaatusest kuni hooaja viimase mänguni jalgpalliliidu toel. Teiste peatatud liigade osas teeb jalgpalliliidu juhatus otsuse hiljemalt reede õhtuks.

Eelpooltoodut arvestades sõltub tänase mängu tulemusest FCI Levadia U21 hooaja edasine kulg. Võidu korral pälviks FCI Levadia U21 Esiliigas kuuenda koha ning ühtlasi oleks Esiliiga hooaeg meeskonna jaoks lõppenud. Viigi või kaotuse puhul jätkaks FCI Levadia duubelmeeskond 7.-10. koha meeskondade viimase ringi turniiril juhul kui FC Elva homme koduväljakul Pärnu JK alistab. FC Nõmme Unitedi jaoks on kaalul koht nelja tugevama seas, mis võimaldaks samuti hooaega jätkata.

FCI Levadia U21 peatreener Robert Sadovski: “Viimases kohtumises Maardu Linnameeskonna vastu oli meie mängupilt hea, kuid noorte mängijate eksimuste tõttu pidime kooliraha maksma. Üritame seekord apsakaid vältida ja mitte lasta vastasel lihtsalt väravavõimalusi tekitada. Soovime kolm punkti välja võidelda ja seeläbi kuuenda koha kindlustada.”

FCI Levadia U21 keskpoolkaitsja Casper Nicolas Lugtmeijer: “Ootame väga võitluslikku mängu. Peame kindlasti võitma, et kindlustada kuues koht ja vältida edasisi mänge tabeli alumise osa meeskondadega. Läheme kolme punkti järele!”

FOTO: Katariina Peetson

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner