FCI Levadia ja JK Tulevik mängivad laupäeval tühjade tribüünide ees

Lähtuvalt Eesti Vabariigi valitsuse poolt teatavaks tehtud meetmetest koroonaviiruse leviku piiramiseks toimuvad kõik Premium Liiga, Esiliiga ja Esiliiga B mängud suletud uste taga.

Seega mängitakse laupäeval, 14. märtsil kell 13:00 Sportland Arenal algav Premium Liiga II vooru mäng FCI Levadia – Viljandi JK tühjade tribüünide ees, kuid kõikidel huvilistel on võimalik mängule kaasa elada Soccernet.ee otseülekande vahendusel.

Premium Liiga mängude korraldamiseks luuakse akrediteerimissüsteem, mille alusel pääsevad staadionile vaid mängus osalejad ja otseselt korraldusega seotud isikud, kuid mitte rohkem kui kokku 100 inimest.

Eesti Jalgpalli Liidu teatel jäetakse ära kõik EJL-i egiidi all toimuvad noorte tegevused: piirkondlikud treeningud, koondiste kogunemised ja liigamängud kuni U19 vanuseni.

Eesti Olümpiakomitee ja Spordimeditsiini Sihtasutus kutsuvad sportlasi, sporditöötajaid ja spordiorganisatsioone üles järgima järgmisi soovitusi: 

1.     Järgida väga hoolikalt rangeid hügieeninõudeid. Infot leiab Terviseameti kodulehelt ja EOK kodulehelt.

2.     Kaaluda tungivalt nii välisreiside kui ka Eestis korraldatavate võistluste ja koosolekute korraldamise hädavajalikkust.

3.     Lükata edasi võistluste ja muude avalike ürituste korraldamine ja nendel osalemine vähemalt kaks kuud, olenemata osalejate arvust ja toimumise kohast.

4.     Reisides jälgida Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) kodulehelt jooksvalt täienevaid käitumis- ja reisisoovitusi. Samuti tuleb reisides järgida riikide kohalike omavalitsuste poolt antud liikumispiiranguid.

5.     Haigusnähtude ilmnemisel – palavik, nohu, köha, muud nähud – tuleb end koheselt isoleerida. Ei tohi väljuda elukohast, minna trenni ega võistlema ning tuleb limiteerida kokkupuuteid inimestega. Samuti tuleb võtta ühendust asukoha meditsiinitelefoniga – Eestis perearstiga, terviseameti infonumbriga, perearsti infoliiniga 1220 või helistada hiljemalt 16. märtsist avatavale koroonaviiruse kriisitelefonile numbriga 1247. 

Reiside ja võistluste edasilükkamine on meile harjumatu ja ebatavaline olukord, aga me peame valdkonnana tajuma oma vastutust. Meie jaoks on oluline nii sportlaste, nende lähedaste kui ka spordist muul moel osa saavate inimeste tervis. Tegu on force majeure’iga ning meie kõigi ja igaühe panus on oluline – on see ärajäänud võistlussooritus või korraldatud võistluse ärajätmine. Inimeste tervis kaalub üles kõik muu. 

FOTO: Liisi TroskaFCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner