Eesti koondis kaotas Jerevanis Armeeniale 0:2, Roosnupp algrivistuses

Eesti jalgpallikoondis sai UEFA Rahvuste Liiga uuel hooajal teise kaotuse kui jäi võõrsil 0:2 alla Armeeniale.

Kodumeeskond Armeenia asus kohtumist juhtima 43. minutil, kui Arshak Koryan tõstis palli Eesti karistusala joonele ja Alexander Karapetian lõi 14 meetrilt selle üle puusa Karl Jakob Heina selja taha võrku.

FCI Levadia mängijatest kuulus Mark Oliver Roosnupp Eesti koondise algrivistusse, Artur Kotenko mänguaega ei saanud.

“Vastased ei tahtnud väga mängu avada ja neile kukkus see ühel hetkel paremini ette kui meile,” lausus Eesti peatreener Karel Voolaid ERR-ile. “Said eduseisu kätte, kindlasti head enesekindlust ja võib-olla pinged maha. Said oma mängu ladusamalt käima.”

65. minutil tegi teist mängu järjest Eesti väravat kaitsnud Hein hea tõrje, aga jätkuolukorras põrutas Wbeymar Angulo Mosquera 25 meetrilt palli madala ja täpse löögiga postipõrkest väravasse.

“Otsisime oma rütmi, kuidas vastast surve alla saada, aga need poolvõimalused mis tekkisid – me ei suutnud neid realiseerida ega mängu tagasi tulla,” tunnistas Voolaid.

Eesti koondise jaoks oli tegemist kümnenda järjestikuse kohtumisega, mil vastast ei suudetud alistada. Sinisärkide viimane võit jääb eelmise aasta märtsikuusse, mil Gibraltar alistati maavõistlusmängus 1:0. Väravat pole Eesti suutnud lüüa nüüd seitsmes järjestikuses mängus.

“Selleks hetkeks, kui uuesti oktoobris kohtume, loodan väga, et neil läheb klubides hästi ja et nad on terved. Kes võib-olla vähem mänguaega saanud, saavad end klubis rohkem tõestada,” ootab Voolaid.

“Need, kes jälle klubijalgpallis igapäevaselt mängivad – et nende võistkondadel läheks paremini. Need on ainukesed asjad, millele mina treenerina hetkel loota saan. Usun, et neil läheb paremini.”

Armeenia ja Eesti alagrupikaaslased Gruusia ning Põhja-Makedoonia leppisid samal ajal toimunud kohtumises 1:1 viiki. Rahvuste liiga C-divisjoni teises grupis on Põhja-Makedoonial ja Gruusial neli punkti, Armeenia on kogunud kolm punkti ja Eesti jätkab nullil.

FOTO: Brit Maria Tael

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner