Tallinna derbi lõppes 2:0 kaotusega

FCI Levadia ja FC Flora vahelise 9.vooru ehk esimese ringi viimase mängu võitis koduvõistkond FC Flora 0:2.

FCI Levadia jäi 9.minutil 1-0 kaotusseisu, kui värava lõi Daniil Kuraksin. Seejärel elavnes mäng ja meie poolt kuid väravat ei järgenud. Järnes hoopis kiire FC Flora kontrarünnak, mille realiseeris Sergei Zenjov.

Teisel poolajal väravaid ei sündinud ning nii kahjuks lõppeski 2022. aasta Premium liiga Tallinna derbi FC Flora 2:0 võiduga.

Meeskonna peatreener Vladimir Vassiljev: “Meil on küll tihe graafik, mängisime kaheksa päeva jooksul juba kolmanda mängu, aga päris nii emotsioonitult ei saa. Tahtsime natuke meeskonda raputada ja leida vastust küsimusele, miks täna oli väljakul nii vähe emotsiooni. Eelmistes mängudes Floraga on alati olnud õhus särtsu, sellest jäi täna puudu. Võime rääkida erinevatest taktikalistest nüanssidest, aga siin oli vaja asja natuke sügavamalt vaadata.”

“Mängisime viimati Floraga ka nii, et taga oli neli-kaks. Teisel poolajal tahtsime veidi Flora kontrarünnakute võimalusi piirata ja selleks oli mugavam mängida taga kolm-üks asetusega, et nende ründajaid ja number kümmet kontrollida. Flora on selles aspektis väga head, kiired poisid lendavad nagu lennukid üles. Samas ei olnud väga vahet, millise formatsiooniga mängime, pigem tuli leida lisakäike keskväljale ja äärtesse üks-üks olukordadesse, kus oleksime saanud paremad olla,” jätkas Vassiljev.

“Flora mängib üldiselt samamoodi, nad ei muuda eriti oma filosoofiat ja olime selleks valmis. Tegime palju kingitusi, eriti teise värava puhul, kus kaotasime rumalalt üks-üks olukorra ja selles ongi Flora hea, et nad oskavad niisugusel moel tekkiva ülekaalu ära kasutada. Teisel poolajal hoidsime taga nulli, Floral olid oma momendid. Tahtsime terve mängu palliga domineerida ja mitte lasta Floral vasturünnakutele minna, aga nad said sellega hakkama ja lõid meile sealt kaks väravat,” lisas juhendaja.

“Õigus sai kahe tsenderdusega hästi hakkama, mingid poolvõimalused sealt tekkisid, aga täna ei toiminud asjad ikkagi nii nagu planeerisime. Tahtsime väljakule värskust – jõuame jällegi selle tiheda graafiku juurde,” sõnas Vassiljev.

“See ei ole alibi, aga samas pole selline graafik jalgpalluritele loomulik. Suutsime panna väljakule kõige värskema koosseisu, aga võitu ikkagi ei tulnud. Järgmine mäng on Tammekaga, Sepa kunstmuru ei ole kõige parem ja peame leidma uue energia või emotsioonid üles. Tuleb Tammekat ja Transi võita ning kui lõpetame seejärel oma hullumeelse perioodi, usun, et võitude korral oleme tagasi seal, kus tahame olla,” arvas Vassiljev.

“Ma pole näinud, et ükski meeskond Eestis nii palju mänge järjest peaks, eelmisel aastal olid ikka veidi suuremad pausid. Arvan, et see pole normaalne. Aga me ei taha vabandusi otsida, võtame ennast kokku ja läheme kahte järgmist mängu võitma,” lubas Vassiljev.

“Hooaeg on veel noor. Et meil on praegu miinus viis punkti, pole hullu. Eelmisel hooaajal saime suuri kaotusi, suuremaid kui täna – Floralt, Paidelt. Selleks ajaks olime üle kümne värava sisse lasknud,”

“Aga derbi on derbi ja me pole Florat liigamängus ammu võitnud. Võitsime karikas, superkarikas, aga tahaks ka liigas võita! Töötame selle nimel, et tulla jällegi meistriks, aga meil on veel kolm mängu Floraga ja teistega, Floral on omakorda teiste satsidega mängida – elame edasi ja vaatame, mis saab!” lõpetas Vassiljev optimistlikult.

FCI Levadia tihe graafik jätkub juba kolmapäevasel mänguga Tartu Tammeka vastu, kus tuleb meeskonnal teha uus pingutus näitamaks oma tõelist taset. Kohtumine Tartu Sepa kunstmurustaadionil algab 17:30.

24. aprillil kell 17.15 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora – Tallinna FCI Levadia 2:0 (2:0)
9. Daniil Kuraksin, 34. Sergei Zenjov

Väravasöödud: 9. Rauno Alliku, 34. Konstantin Vassiljev
Hoiatused: 36. Marco Lukka – 52. Bogdan Vaštšuk, 83. Karl Rudolf Õigus, 86. Mark Oliver Roosnupp
Mänguolud: +8, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 825
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Sander Saga, Veiko Mõtsnik
Neljas kohtunik: Juri Frischer

FC Flora: Karl-Romet Nõmm, Michael Lilander, Henrik Pürg, Joonas Tamm, Marco Lukka, Markus Soomets, Martin Miller, Sergei Zenjov, Konstantin Vassiljev, Daniil Kuraksin (59. Aleksandr Šapovalov), Rauno Alliku (80. Tristan Koskor).
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Kristo Hussar, Ken Kallaste, Markus Poom, Andreas Kiivit, Tristan Koskor, Aleksandr Šapovalov.

FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Rasmus Peetson (57. Mark Oliver Roosnupp), Maximiliano Ugge, Milan Mitrovic, Artur Pikk (62. Frank Liivak), Marko Putincanin, Ilja Antonov (46. Brent Lepistu), Liliu (62. Karl Rudolf Õigus), Zakaria Beglarišvili, Bogdan Vaštšuk, Oleksi Hoblenko (57. Robert Kirss).
Varus: Artur Kotenko, Frank Liivak, Mark Oliver Roosnupp, Brent Lepistu, Markus Jürgenson, Robert Kirss, Maksim Podholjuzin, Nikita Vassiljev, Karl Rudolf Õigus.

‭+372 520 8686 ‬
‭+372 568 43537‬

Mängime koos, võidame koos!
Registreeri oma laps FCI Levadiasse
ja süüdake nende kirg jalgpalli vastu!