FCI Levadiaga liitus Ukraina keskkaitsja Volodymyr Bayenko

FCI Levadia allkirjastas kaheaastase töölepingu kogenud Ukraina keskkaitsja Volodymyr Bayenkoga.

30-aastane Bayenko (sünd. 09.02.1990) siirdus FCI Levadiasse Ukraina kõrgliiga klubist FK Vorskla Poltava. Oma karjääri jooksul on Bayenko mänginud erinevates Ukraina klubides, samuti Läti Virsliga klubis Riga FC (2017-2018) ning Uzbekistani kõrgliiga meeskonnas FK Buhara (2019). Riga FC päevil oli Bayenko meeskonnakaaslaseks tänane FCI Levadia ründav poolkaitsja Bogdan Vaštšuk.

“Mul FCI Levadiaga liitumise üle väga hea meel! Esimesed muljed Eestist, Tallinnast ja klubist on suurepärased! Olen varem Lätis mänginud ning seega teadsin mida oodata, Tallinn on Riiale väga sarnane linn. Olen juba kohtunud uute meeskonnakaaslastega, treenerite, klubi presidendi ja juhtkonnaga ning mind võeti väga kenasti vastu, ” ütles Bayenko.

“Liitusin FCI Levadiaga Ukraina klubist FK Vorskla. Mu leping kehtis veel pool aastat, kuid jõudsime klubiga selle lõpetamise osas kokkuleppele ja nad lubasid mul lahkuda, et saaksin rohkem mängupraktikat. Samaaegselt leppisime FCI Levadiaga tingimustes kokku, Tallinnasse jõudes lõime käed ja allkirjastasime töölepingu. Loodan väga, et kõik püstitatud eesmärgid saavad täidetud,” lisas Bayenko.

“Vajasime oma meeskonna kaitseliini kogenud mängijat ja Volodymyr Bayenko oli üks parimaid jalgpallurite tööturul saadaolevaid kandidaate. Oma kogemuste ja liidriomadustega annab ta meie meeskonnale väga palju juurde ning aitab meid püsitatud ülesannete täitmisel,” kommenteeris FCI Levadia spordidirektor Sergei Pareiko.

Reedest Taliturniiri võidumängu Nõmme Kaljuga jälgis Bayenko Tallinnas viibides internetiülekande vahendusel. “Eestisse saabudes pidin viibima isolatsioonis, arusaadavalt tuleb meditsiinialaseid ettekirjutusi täita. Nautisin mängu ja hiljem õnnitlesin meeskonnakaaslasi võidu puhul – hea mäng, hea esimene tulemus! Peame samas suunas edasi liikuma,” selgitas Bayenko.

FCI Levadia alustab uut Premium Liiga hooaega 6. märtsil kodumänguga FC Kuressaare vastu. “Ootame kõiki poolehoidjaid meie mänge vaatama ja meeskonnale kaasa elama kui selleks vähegi võimalust on. Omalt poolt soovime fänne rõõmustada ilusa mängu ja heade tulemustega,” ütles ukrainlane.

Keskkaitsja Volodymyr Bayenko on FCI Levadia esindusmeeskonna viies talvine täiendus. Varem liitusid klubiga ründaja Zakaria Beglarišvili, väravavaht Karl Andre Vallner, vasakkaitsja Milijan Ilić ning keskkaitsja Anton Tolordava.

Reedel, 29. jaanuaril kell 19:30 kohtub FCI Levadia Lilleküla jalgpallihallis Taliturniiri teises mängus Tartu JK Tammekaga. Mäng toimub publikuta, kuid otsepilti pakub Soccernet.ee

FOTO: Katariina Peetson

‭+372 520 8686 ‬
‭+372 568 43537‬

Mängime koos, võidame koos!
Registreeri oma laps FCI Levadiasse
ja süüdake nende kirg jalgpalli vastu!