Curro Torres: “Derbi on derbi ja tuleb väga raske mäng!” (Peetson: “Nendes mängudes tabeliseis rolli ei mängi!”)

FCI Levadiat ootab ees 100. Tallinna derbi. Mängu avavile kõlab 5. mail kell 14:30 A. Le Coq Arenal. 

Enne mängu toimus pressikonverents, kus FCI Levadia poolt vastasid ajakirjanike küsimustele peatreener Curro Torres ning sünnipäevalaps ja kapten Rasmus Peetson.

Küsimused Curro Torresele.

Mis on Sinu ootused derbiks?

Flora vastu on alati raske mängida. Eelmisel hooajal nad tulid meistriks – mul on nende vastu suur austus. Praegu on minu meeskonnal head emotsioonid ja mängime 100% fokuseeritult. Seda peame tegema ka pühapäeval – derbi on derbi!

Sa ütlesid, et derbi on derbi. Mis määrab selle derbi saatuse? Mis on need asjad, mis lõpus loevad?

Me ei tohi palju eksida ning meil peab olema mängupäeval hea iseloom ja kiire tempo. Minu jaoks on Flora väga hea võistkond, kes on väga ohtlik. Minu meeskond peab mängima 100% keskendunult. Kui me peaksime lööma esimese värava, siis peaksime jätkama võimaluste loomist ja väravate löömist – see on koht, kus saame paremaks minna eelmise mängu järel. Me tahame neid kolme punkti, see on meie jaoks esmatähtis, et jätkata hooaega heade emotsioonidega. Mitte ainult võita, aga ka mängupilt peab olema ilus.

Küsimused Rasmus Peetsonile.

Mis teeb Tallinna derbi sinu kui mängija jaoks huvitavaks ja eriliseks?

See on Eestis kõige suurem mäng, ma arvan, et see teebki selle kõige erilisemaks. See mäng saab kõige rohkem tähelepanu ning nendel mängudel on kõige rohkem pealtvaatajaid ja kohtumised on tulised. Nagu ka eelmisel aastal oli näha – oli publikurekord.

Rasmus, sa ütlesid, et alati on mängud tulised. Miks need derbimängud alati tuliseks lähevad?

Tavaliselt mängitakse iga aasta kulla peale, see on kõige suurem põhjus. Panused on alati suured ja mäng käib mõisa peale – need 3 punkti maksavad väga palju. Mehed on ülesköetud – derbis pead sa alati andmas endast kõik! Seda teevad mõlemad osapooled ja kui mõlemad endast 100% annavad, siis tuleb see mäng tuline tahest-tahtmata.

Kuidas see üleskütmine käib? Kui käisite Allikuga seda aiavärvimise klippi tegemas, kas see tegelikult kütab mängijat mänguks ülesse?

Seal ikka korralikult oli ülesköetud – seal käis selline värvimine, et ise ka ei usu! (naerab). Pintsel käib niimoodi üles-alla!

Kas see tekitab mänguks pinget?

Jah, selle mängu puhul just eriti – see mäng on tehtud väga suureks. Sajas derbi, mis saab kajastust igal pool meedias. Ei saa isegi rahulikult Selveriski käia, ilma, et meelde tuletatakse, et pühapäeval on suur derbi ootamas. See mäng tuleb kindlasti väga eriline!

Sa mainisid, et derbid on kaalukad, kuna mängitakse kulla peale, aga praegu teil vahe 12 punkti. Loob see natukene teistsuguse meeleolu ka? Näiteks tunnete end enesekindlamalt?

Nendes mängudes see väga suurt rolli ei mängi! Nagu oli ka karikamängus näha, et mõlemad võistkonnad panid täiega, kuigi mõlemal oli eurokoht juba olemas – sealt mängus seda ei peegeldanud üldse ning arvan, et pühapäevases mängus ei ole vahet, mis tabeliseis on. Alati on räägitud, et Flora vastu alati 100%.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner