Mihhail Gulordava: Väljakutseks on Eesti liigas iga mäng, olenemata sellest, kelle vastu me mängime.

FCI Levadia spordidirektor Mihhail Gulordava andis teisipäeval (09.01.2024) Soccernetile intervjuu, kus rääkis klubist, iseendast ning Eesti jalgpallist. 

Mihhail Gulordava on Levadias tööl alates 2022. aastast ning on varem töötanud näiteks Ukraina kõrgliigaklubi Lvivi Karpatõs. Toome Gulordava antud intervjuu osad punktid välja siin – täispikkuses intervjuud loe Soccerneti veebilehelt.

Levadia sai eelmisel hooajal Premium liigas võrdses võitluses Floraga teise koha. Kui suur oli pettumus ja kui palju see motivatsiooni juurde lisas, et sel hooajal tiitel ära võtta?
Levadia jaoks on kõik kohad peale esimese pettumus, nagu me teame. See ei oma enam mingit tähtsust, mitmendas voorus me teiseks jäime. Ja kui mäletate, siis enne eelmise hooaja algust pakkusid tõsised Eesti jalgpallieksperdid meile neljandat-viiendat kohta.

Kuidas sa väliseksperdina hindad Premium liigat taset ja Eesti jalgpalli arengut?
Eesti jalgpall liigub oma sammudega ja areneb. Ma ei pea ennast väliseksperdiks, sest tänasel päeval töötan Eestis. Eelkõige soovin Eestit tänada selle võimaluse eest, et saan teha oma lemmikut asja ehk tegeleda jalgpalliga sellises kohas nagu Eesti. Kindlasti Eesti jalgpallifännide ja pealtvaatajate ambitsioonid ja ootused ei saanud eelmisel hooajal Euroopas (Eesti klubid eurosarjades – Kris Ilves) täidetud nii, nagu nad eeldasid.

Millised on olnud sinu suurimad väljakutsed Levadia juhtimisel?
Väljakutseks on Eesti liigas iga mäng, olenemata sellest, kelle vastu me mängime. Teades seda, et Levadia eesmärk on ainult esimene koht, siis peame arvestama ka sellega, et on teisedki klubid, kes tahavad samuti esimest kohta.

Mis on Levadia sihid lähiajal ja millised on klubi pikaajalised eesmärgid?
Lühiajaline eesmärk on tulla Eesti meistriks. Pikemas perspektiivis loome klubi, mis on jätkusuutlik ja jätkab oma tööd, olenemata sellest, kes klubisse tuleb. Esimene punkt on sportlik tulemus ja teine on finantsiline stabiilsus.

Loe edasi Soccerneti lehelt.

Kaanefoto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner