Levadia võttis tahtejõuga võidu Flora üle ja tagas koha poolfinaalis

FCI Levadia jäi karikamängus Flora vastu esimesel poolajal kergelt rongi alla ning ka kaotusseisu – teisel poolajal pöörasid Rohesärgid mängu enda kasuks ning sammusid poolfinaali.

FCI Levadia võõrustas 9. aprillil Evald Tipneri karikasarja veerandfinaalis FC Florat. Tallinna derbist kujunes välja võrdne ja väga tuline mäng, kus nähti latte, poste, punast kaarti, penaltit ja viimaste minutite draamat. Mängu tuli vaatama 827 inimest. Esimesel poolajal oli Levadial mitmeid võimalusi minna juhtima, Ken Kallaste lõi nurgalöögi olukorrast latti, Gerol oli paar võimalust, kuid juhtima läks hoopis Flora, kui Erko Jonne Tõugjas lõi palli 37. mänguminutil Oliver Ani seljataha ning seis oli 0:1. Sellise skooriga mindi ka vaheajale.

Vaheajal tegi Levadia peatreener Curro Torres kaks vahetust, mis muutsid mängupilti totaalselt. Nikita Vassiljevi ja Ahmad Gero asemel tulid mängu Richie Musaba ning Felipe Felicio. Juba 48. minutil lõi Levadia nurgalöögist viigivärava ning surve pärast seda jätkus. Felipe Feliciol oli mitu head võimalust, kuid väravat ei sündinud. Mängu lõppfaasis puges Felipe Tõugjase külje alt läbi ning hakkas värava poole jooksma, kuid siis võttis Flora kaitsja Felipe karistusalas maha ning peakohtunik määras penalti. Joao Pedro realiseeris penalti 87. minutil kindlalt paremasse ristnurka. Pärast seda läks veel tuliseks, kui Felipe sai 90+1 minutil punase kaardi. Flora ei osanud ühemehelist üleolekut ära kasutada ning Levadia võitis kohtumise 2:1 ja tagasid pääsu karikasarja poolfinaali.