Levadia viigistas Paidega ning teenis Premium liigas hõbemedalid

Dramaatilises 2-2 viigimängus Paide ja Levadia vahel olid mõlema võistkonna mängumehed lõpuvile kõlades pettunult selili maas, käed näo ees. Sest Paide langes selle viigiga 4. kohale ning Levadia jäi ühe värava (võidu) kaugusele Eesti meistritiitlist, mis oleks olnud klubi 11. meistritiitel.

Mängu avavile kõlas Paide Kunstmurustaadionil 11. novembril kell 14:00. Mõlemal võistkonnal oli vaja võita, et saavutada oma eesmärk või anda omapoolne maksimum, et see saavutada. Paide maksimaalne eesmärk oli kolmas koht, mis oleks kindlustatud võiduga. Levadia eesmärk oli mäng võita ja loota, et Flora ei võidaks samal ajal Kaljut, et saavutada oma eesmärk – Eesti meistritiitel.

Paide alustas mängu suurepäraselt, kui juba 7. mänguminutil mindi Tambedou väravast 1-0 juhtima. See oli Paide esimene rünnak, enne seda keerutas palli Levadia, kes lõi ka mõnikümmend sekund enne Paide väravat posti, mis oli ideaalne võimalus Levadial võtta mängust juhtohjad enda kätte. Sellega oleks pannud surve peale ka Florale, kes Levadia võidu korral oleks pidanud võitma oma mängu – nad viigistasid 0-0 Kaljuga ning võitsid klubi 15. meistritiitli, edestades Levadiat kahe punktiga.

Paide suurendas oma edu järgmise kiirrünnakuga 32. minutil, kui palli saatis väravasse Siim Luts. Poolajale mindigi 2-0 seisult ning Levadia vajas kolme väravat. Teisel poolajal oli väravavõimalusi mõlemal võistkonnal kuhjaga, kuid väravale jõuti alles 82. minutil, kui Joao Pedro realiseeris penalti ning seis oli 2-1. 90+6 lõi Mihkel Ainsalu viigi majja, kui realiseeris karistuslöögi ca 20 meetri kauguselt. Kohtunik andis 8 lisaminutit ning mõlemad vajasid võitu, sest Paide jaoks oli seis nukker, kuna Tallinna Kalev rappis Narva Transi 5-0, mis tõstis Kalevi 3. kohale. Levadia jaoks oli samuti seis nukker, kuna oli vaja võitu.

Kumbki võistkond rohkem väravaid ei löönud ning mäng lõppes 2-2. See seis oli mõlema võistkonna jaoks nii kurb, et mõlema võistkonna mängijad kukkusid peale lõpuvilet väljakule selili ja käed näo ees. Paide kukkus neljandaks ja kaotasid sellega eurokoha. Tõsi, eurokoht on võimalik saada läbi Evald Tipneri karika – seda siis juhul, kui esikolmik või nemad ise võidavad karika. Tõenäosus on suur, et saavad selle eurokoha, kuid midagi pole kindel ning talvel ei ole võimalik sellega arvestada uuele hooajale mõeldes.

Sellega pole veel jalgpallihooaeg läbi. Ees ootab koondisepaus ning pärast seda Eval Tipneri karikavõistluste 1/8 finaalkohtumised. Tallinna Levadia võõrustab 24. novembril kell 19:00 Sportland Arenal Tartu JK Tammekat, kes võitleb ka Premium liiga üleminekumängudel oma koha eest Eesti kõrgliigasse püsima jäämise nimel.

Lõpuvile kõlades vajusid mängijad pettunult sellili. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee