Fomba äratas viimasel minutil Levadia tiitlilootused

FCI Levadia võõrustas Sportland Arenal 1303 inimese ees rivaali FC Florat. Levadia pidi mängu võitma, et hoida elus tiitlilootused viimases voorus.

Enne Premium liiga 35. vooru oli Flora 78 punkti peal ja Levadia 73 punkti peal. Selleks, et lükata tiitlipidustused viimasele voorule, pidi Levadia jagu saama Florast. Levadia alustas mängu tormiliselt ja mitmete väravavõimalustega ning 34. mänguminutil suutsid Levadia mängumehed muukida lahti Flora väravaluku. Michael Schjønning-Larseni söödu suunas väravasse Mollo, kelle jaoks oli tegu liiga 13. väravaga. Sellisel sisul mindi ka poolajale, kuid väravavõimalusi jagus ka pärast väravat.

Teisel poolajal jätkus tempokas mäng taustal imeline atmosfäär. Teine poolaeg oli kujunemas Levadiale magusaks, kuid Flora väravavaht Grünvald oli postide vahel kindel ja hea. 70. mänguminutil võttis mäng Levadia jaoks tumedad noodid, kui Henrik Ojamaa tegi seisuks 1-1, mis tagaks Florale meistritiitli. Levadia ründas ja ründas, kuid palli võrku ei saanud – kuniks Levadia tõmbas varrukast välja Fomba nimelise jokkeri. Edgar Turi ideaalne tsenderdus ja veelgi võrratum Fomba pealöök tagas Florale 2-1 võidu alles 90+5 minutil – tiitlilootused on veel elus!

Pärast eilset võitu on Floral endiselt 78 punkti ning Levadia 76 punkti. Viimases voorus kohtuvad Flora ja Nõmme Kalju ning Paide Linnameeskond ja FCI Levadia. Lihtne matemaatika ütleb, et Levadia peab võitma Paidet ning Flora ei tohi võita Kaljut, et tiitel rändaks Levadia auhinnakappi.

Levadia tänab kogu südamest, kes tee staadionile leidsid – neid oli kokku 1303. Sellega tehti ka Premium liiga läbi aegade hooaja publikurekord, 13504, vana rekord oli 13453.

Protokoll

Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora 2:1 (1:0)
34. Mollo Bessala, 90+5. Bourama Fomba – 70. Henrik Ojamaa

Väravasöödud: 34. Michael Schjönning-Larsen, 90+5. Edgar Tur – 70. Daniil Kuraksin
Hoiatused: 3. Brent Lepistu, 90+3. Joao Pedro – 86. Vladislav Kreida
Mänguolud: +7, vahelduv pilvisus, kunstmuru heas seisukorras