FINAALIS: FCI Levadial alistas lisaajal Viimsi JK ning kindlustas koha karikasarja finaalis

8. mail, kell 20:30 kõlas A. Le Coq Arenal Evald Tipneri karikasarja poolfinaalkohtumise avavile FCI Levadia ja Viimsi JK vahel. Mängu võitis FCI Levadia ning mängib 25. mail Tipneri karikasarja finaalis Paide Linnameeskonna vastu.

596-pealise publiku ees olev poolfinaal läks lisaajale, sest Viimsi kaitses meeskondlikult ja individuaalselt väga visalt – igale olukorrale “visati” end blokeeringusse. Mäng kujunes täpselt selliseks nagu inimesed olid oodanud – Levadia kontrollis mängu ning surus ja surus, kuid Viimsi kaitses kindlalt ning väravasuul olnud Nõmm tegi fantastilise partii. Blokeeringute ja tõrjete näol teenis Levadia mängu peale kokku suisa 18 nurgalööki, kuid üheski neist väravat ei sündinud. Vaheajale mindi 0:0 seisul ning kumbki võistkond esimesel poolajal ülihäid väravavõimalusi ei tekitanud.

Esimene hea võimalus tekkis Levadial 58. minutil kui Edgar Tur murdis kenasti paremalt äärelt läbi karistusalasse ja andis madala söödu värava ette, kust järjest läksid löögile keskkaitsja Ken Kallaste, siis Richie Musaba ja Robert Kirss. Pika sagina peale põrkas pall tagasi Musabala ja siis jälle Kirsile. Külalised Viimsist suutsid igale löögile mitmekesi ette viskuda ning ülihea tõrje tegi väravasuul ka Nõmm.

84. minutil juhtus mängus pöördeline hetk, kui Ioan Yakovlev murdis oma vasakust äärest läbi ning hakkas kihutama karistusala poole. Teele libistas ette Viimsi kaitsja Rasmus Laidvee, kes tabas palli asemel mängijat. Rasmus teenis sealt omale kollase kaardi, kuid varasemalt oli tal juba kollane all – see tähendas, et mängija sai kokkuvõttes punase kaardi ning Viimsi jätkas kümnekesi. Sellegi poolest suudeti kaitses seista distsiplineeritult. Viimsil tekkis 90+2 ideaalne võimalus võita mäng, kuid Viimsi ründaja ebaõnnestus täielikult löögi sooritamisel ning tabas pehme löögiga otse Rohesärkide väravasuul seisnud Oliver Ani, kes selle püüdis – Levadia pääses suure ehmatusega!

Lisaajal surus Levadia veelgi rohkem ja prooviti äärtest anda tsenderdusi Viimsi karistusalasse. Natukene enne 100. minutit tabas üks tsenderdus Viimsi mängija kätt ning peakohtunik läks ekraani juurde asja üle vaatama. Pärast mõningat vaatamist näitas peakohtunik penaltit. Penaltit läks lööma Levadia vasakkaitsja Michael Schjønning-Larsen, mille ta ka realiseeris ning Levadia võiduvärav oli sündinud.

Lisaaja teisel poolajal oli võimalusi mõlemal võistkonnal. Rohkem küll Levadial, kuid 119. minutil läks Viimsi ründaja terava nurga alt löögile, kuid tabas küljevõrku. Kui kõlas kohtuniku lõpuvile, oli näha mõlema võistkonna väsimust, nördimust ja pettumust. Viimsi mängis südikalt ning omasid võimalusi mäng võita, kuid lahkusid peale väga rasket tööpäeva napi kaotusega. Rohesärgid on pettunud, et mäng läks lisaajale vastasega, kes mängib üks liigatase all pool ehk Esiliigas. Tihedas graafikus on iga lisaminut mängijatele raskelt kurnav.

FCI Levadial on võimalus näidata head jalgpalli juba 12. mail, kui võõrustatakse suures mängus Nõmme Kaljut. Mängu avavile kõlab A. Le Coq Arenal kell 14:30. Piletid eelmüügist saadaval ainult Piletitaskust. Rohkem infot Levadia Facebooki ürituse alt.

Kaanefoto: Katariina Peetson/jalgpall.ee