FCI Levadia võitis klubi 11. Eesti jalgpalli karika!

25. mail kohtusid Evald Tipneri karikasarja finaalis FCI Levadia ja Paide Linnameeskond. Paide läks kohtumist juhtima 2:0, kuid päeva lõpuks tõstis karika pea kohale FCI Levadia.

FCI Levadia oli enne laupäeva võitnud 10 Eesti jalgpallikarikat ning Paide Linnameeskond oli jahtimas on teist. Mõlemad võistkonnad soovisid väga karikat võita ning seda näitas ka finaal ise, kus jagus kõiksugu emotsioone ja kuhjaga. Esimene poolaeg oli Rohesärkide jaoks katastroofiline ning Järvamaa rüütlite jaoks peaaegu perfektne. Levadia keskkaitsja Heitor libastus 12. minutil viimase mängijana ning Paide sai minna põhimõtteliselt kahekesi Oliver Ani vastu, kes kaitses Levadia puuri. Robi Saarma sai oma sõbralt söödu ning realiseeris rünnaku ning viis Paide kohtumist 1:0 juhtima. 29. minutil teenis Paide penalti, mille Levadia õnneks Robi Saarma väravast mööda uhas. Siis tekkis korraks tunne, et see on Levadia aeg, kus tagasi mängu tulla. Küll aga arvas Paide teistmoodi ning 35. minutil läks Järvamaa klubi kohtumist juhtima 2:0, kui väga ilusa värava lõi Thomas Agyepong.

Vaheajale mindi 2:0 Paide eduseisu pealt. Teisel poolajal ootas Rohesärke ees tõsine ja raske töö, et mäng ümber pöörata enda kasuks. 2612 inimest oli tulnud seda finaali nautima ja kõik külalised said finaalide finaali, sest teisel poolajal hakkas juhtuma!

Rohesärgid alustasid teist poolaega suurepäraselt ning esimene värav löödi juba tagasi 48. minutil, kui pooleldi ebaõnnestunud nurgalöök põrkus Felipe Felicio juurde õhuvõitlusesse, mille järel pall suundus otse Ainsalu juurde. Puusakõrgusele põrganud palli virutas Ainslau otse Jarju seljataha Paide võrku ning Levadia oli mängus tagasi. Vaid seitse minutit hiljem sündis viigivärav – Joao Pedro toimetas nurgalöögi teravalt karistusalasse, kus pall tabas Paide keskkaitsja Yusifi pead ning põrkas väravasse. Kümne minutiga oligi seis 2:2 ning kõik algas nii-öelda algusest, kuid momentum oli Rohesärkide peos.

Levadia jätkas Paide survestamist ning lämmatamist. Koheselt see skooriliselt vilja ei kandnud, kuid samas ei lubatud ka Paidel rünnakule minna. Lõpuks sai Levadia oma tahtmise ning Joao Pedro, päeva kangelane, lõi 73. minutil FCI Levadia võiduvärava. Ja veel millise värava! Karistusala tagant vasaku jalaga otse taha posti, Jarju oli võimetu. Kui esimesed kaks väravat lõid Paide rütmist välja, siis Joao Pedro värav lõi Paide mängijad “nokki”. Viimase täpi “i-le” lisas Larsen, kes keerutas ja konksutas karistusalas, murdis parema jala peale ning äsas tugeva löögi taha posti, mis posti põrke kaudu lõpetas Jarju seljata võrgus ning Levadia läks 82. mänguminutil kohtumist 4:2 juhtima ning siis oli karika saatus otsustatud.

Kohtunik andis küll +6 lisaminutit, kuid Paide ei suutnud tekitada selle ajaga ohtlikke momente ning Levadia hoidis mängu kontrolli all kuni peakohtuniku lõpuvileni. Lõpuvile kõlades oli staadionil kuulda rohkelt rõõmuhõiskeid ja juubeldamist – FCI Levadia oli võitnud oma klubi ajaloolise 11. Eesti jalgpallikarika!

Kapten Rasmus Peetson tõi kairka meeskonna ette. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Pikka pidutsemist aga ei saa olla, sest juba kolmapäeval sõidetakse samale vastasele külla Järvamaale, et pidada maha Premium liiga nädalasisene kohtumine ning laupäeval, enne koondise pausi, võõrustatakse 1. juunil kell 19:00 A. Le Coq Arenal FC Kuressaaret. Piletid müügil Piletitaskus. Rohkem infot FCI Levadia Facebooki ürituse alt.