FCI Levadia lõpetas Hispaania turnee võiduga

FCI Levadia saab tulla Eestisse tagasi positiivse emotsiooniga, kuna Hispaania turnee lõpetati 2:1 võiduga Valencia B meeskonna üle.

Valencia on Hispaania suurklubi, kust on pärit mõlema meeskondade, Levadia ja Valencia B, peatreenerid, kes klubiga võitsid ka kaks Hispaania kõrgliiga tiitlit. Valencia duubelmeeskond mängib Hispaania tugevuselt neljandas divisionis.

FCI Levadia alustas mängu hea tempoga ning Valenciat hakati koheselt survestama kõrgelt. Juba 10. minutil kandis see ka vilja, kui värskelt klubiga liitunud Musaba lõikas vastaste söödukatse vahelt ning läks väravavahiga üks-ühele. Valencia väravavaht küll tõrjus esmase löögi, kuid pall põrkas täpselt tagasi vastu Musaba jalga ning see oli vaja ainult väravasse suunata.

Pärast väravat jätkas Levadia samamoodi mängimist – madalalt ühe-kahe puutega söödud, millega tuldi vastaste pressi alt välja. Lisaks otsiti ka diagonaale ühest äärest teise. Nõnda loodi võimalusi, et minna mängu suurema skooriga juhtima, kuid viimasel kolmandikul olid otsused veel roostes, mis on hooaja eel täiesti normaalne. Vallneril esimesel poolajal väga palju tööd ei olnud.

Sekundid enne esimese poolaja lõppu läks Levadia kohtumist 2:0 juhtima. Vasak äärekaitsja Michael Schjønning-Larsen oli liitunud rünnakuga ning sai 16-kasti nurgas söödu, mille ta omaks võttis. Vastane tuli talle peale, kuid paari kehapettega mängis Larsen vastase üle ning lükkas palli paremale ja läks löögile. Pall lõpetas Valencia puuriluku seljataga. Pärast seda lööki kõlas ka kohtuniku poolajavile ning Levadia läks vaheajale 2:0 eduseisus.

Mõlemad meeskonnad tegid vaheajal palju vahetusi, mille tõttu muutus natukene ka mängupilt. Valencia sai rohkem mängu sisse, kuid omad võimalused olid ka Rohesärkidel. Valencia meeskond lõi ühe värava tagasi 68. mänguminutil. Pärast seda oli momente mõlemal meeskonnal, kõige lähemal oli väravale Levadia, kui Gero löögi tõrjus vastaste väravavaht ning pall põrkas latti.

Rohkem väravaid mängus ei löödud ning Levadia mängumehed naasevad Hispaania turneelt võidukalt. Suur tänu läheb DelfiTV-le ning Coolbetile, tänu kellele viimase mängu ülekanne Eestisse jõudis.

Levadia alustab oma Premium liiga hooaega 2. märtsil, kui Sportland Arenal võõrustatakse Narva Transi, kes peaaegu nädal varem mängib Superkarika finaalis FC Floraga.