FCI Levadia juhib Premium liigat enne koondisepausi täiseduga

16. märtsil pidas FCI Levadia oma Premium liiga 3. vooru kohtumise, kui Rohesärke Sportland Arenal võõrustas mullune pronksmedalite omanik Tallinna Kalev. FCI Levadia võttis madalaskoorilise, kuid kindla võidu.

16. märtsil kell 12:30 kõlas peakohtuniku Joonas Jaanovitsi avavile ning Sportland Arenal pandi Premium liiga 3. vooru avamängus pall mängu. Mängu kaks poolaega olid totaalselt erinevad ning esimest poolaega sisuliselt kontrollis täielikult FCI Levadia. Momente jagus enne väravat, kuid suutis värava ees olevas segaduses palli väravasse kõksata Ken Kallaste, kelle tabamus läks protokolli kirja 21. mänguminutil. Ragnar Klavan oli lähedal pallil takistamast ületada väravajoon, seda ta ka tegi, kuid kohtunike hinnangul tegi ta seda alles pärast, kui pall oli ületanud väravajoone.

Ken Kallaste lõi Kalevi võrku mängu avavärava. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

FCI Levadia läks 2:0 mängu juhtima 41. mänguminutil, kui järgmises värava ees olevas segaduses Kalevi kaitsemängijad ebaõnnestusid palli klaarimast ning klaarisid selle otse
Michael Schjønning-Larseni jala peale, kes rikošeti abil lõi palli lati alla ning FCI Levadia juhtis kohtumist enne avapoolaja lõppu 2:0.

Teisel poolajal oli mängupilt täiesti erinev ning Levadial tekkis aina vähem ja vähem võimalusi ja Kalevil aina rohkem ja rohkem. Rohesärkide õnneks said Kalevlased palli väravasse vaid ühel korral, kuid siis oli ka tegemist suluseisu olukorraga. Levadial oli paar üksikut momenti, kui Felipe Felicio sai vasaku jalaga löögile, kuid Kalevi väravavaht Forsman tegi eespostis kindla tõrje.

Pärast kolme vooru on Levadia suutnud lüüa 14 väravat ja enda puur on hoitud kõikides mängudes puhtana – väravatevahe +14. 14 väravat on löönud 11(!) erinevat mängumeest – suurima arvu väravaid on löönud Felipe Felicio, kes on kirja saanud kolm tabamust. Mihkel Ainsalul on kirjas kaks tabamust ning ülejäänud on ühe värava peal. See näitab, et meeskond ei toetu vaid ühele mängumehele, vaid kõik on ohtlikud, mis on ainult hea.

Nüüd aga läheme tähtsale koondisepausile ning Premium liiga 4. voor saab Levadia jaoks alguse 31. märtsil, kui võõrustatakse Paide Linnameeskonda, kes samuti on võitnud kõik senised kolm kohtumist. Piletid suurele mängule on müügil Piletitaskus.

Kaanefoto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Protokoll:

16. märtsil kell 12.30 Sportland Arenal

Tallinna JK Kalev – Tallinna FCI Levadia 0:2 (0:2)
27. Ken Kallaste, 41. Michael Schjönning-Larsen

Väravasöödud: 27. x, 41. x
Hoiatused: 25. Vadim Mihhailov, 32. Taavi Jürisoo, 32. Marek Kaljumäe – 77. Edgar Tur
Mänguolud: +6, pilves tuuline ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 366
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Aron Härsing, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Karl Koppel
VAR: Kristo Külljastinen
AVAR: Erkko Liiv

Kalev: Oskari Forsman, Daniil Sõtšugov, Ragnar Klavan, Georg Pank (68. Enriko Kajari), Hugo Palutaja, Marek Kaljumäe (46. Ramon Smirnov), Tristan Toomas Teeväli, Aleksander Švedovski, Vadim Mihhailov (59. Kaspar Laur), Taavi Jürisoo (80. Daniil Ševjakov), Onni Suutari (46. Ats Purje).
Varus: Sander Lepp, Kaspar Laur, Sander Sinilaid, Ats Purje, Ramon Smirnov, Evert Talviste, Mikk Johannes Siitam, Daniil Ševjakov, Enriko Kajari.

Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Ken Kallaste, Bourama Fomba, Edgar Tur (90. Heitor), Til Mavretic, Mihkel Ainsalu, Ioan Yakovlev (67. Nikita Vassiljev), Mark Oliver Roosnupp (82. Frank Liivak), Joao Pedro (90. Aleksandr Zakarljuka), Felipe Felicio (82. Robert Kirss).
Varus: Oliver Ani, Heitor, Robert Kirss, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Nikita Vassiljev, Maksimilian Skvortsov, Sergei Mošnikov.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner