Alustasime treeningmängude seeriat 3-0 võiduga Flora üle

FCI Levadia esindusmeeskond alustas hooajaks ettevalmistust jaanuari teisel nädalal ning pidas oma esimese treeningkohtumise 20. jaanuaril FC Flora vastu. Kohtumine lõppes 3-0 võiduga Levadia kasuks.

Hooaja esimene kohtumine, mis oli ühtlasi treeningmäng hooajaks ettevalmistumiseks, toimus 20. jaanuaril EJL sisehallis. Omavahel kohtusid Levadia ja Flora esindusmeeskonnad ning võitjana väljus FCI Levadia. Esimese (ilu)värava lõi Ioan Yakovlev, kes virutas esimese puutega puusalt palli otse Flora võrku. Vaheajale mindi 1-0 seisul.

Vaheajal tehti palju vahetusi mõlema meeskonna poolt, et kõik saaksid kirja oma hooaja esimesed minutid. Levadia poolelt jäid teiseks poolajale väljakule vaid kaks testimisel olevat mängijat, kellest üks sai ka jala valgeks. Mängu lõpptulemuse otsustas ära nooruk Maximilian Skvortsov, kes tegi skoori ka eelmisel hooajal Tartu JK Tammeka vastu Evald Tipneri karikasarjas. Seekord realiseeris ta Zakarlyka poolt tehtud imelise eeltöö.

Tegemist oli küll sõpruskohtumisega, kuid rivaale on alati hea võita – see läheb mängijatele korda. Seda näitas ka moment, kui Flora mängija Vladislav Kreida vahetati välja teisel poolajal. Nimelt tuli mängija paha tujuga väljakult ära ning väljaku äärde jõudes näitas välja oma pahameelt ja lõi väljakule laiali treeningvarustuse. Seda märkas ka kohtunik ning karistas teda sümboolselt teise kollase kaardi ehk punase kaardiga.

FCI Levadiat ootab ees nüüd paus Eesti pinnal mängimisest, sest meeskond sõidab 1. veebruaril Valenciasse treeninglaagrisse, kus kohtutakse näiteks Valencia, Levante ja Villareali B meeskondadega. Mänge peaks olema vähemalt neli ning kõik vastased pole veel paigas, kuid võimaluse korral tehakse Levadia YouTube kanalil mängudest ka otseülekandeid. Pärast seda ootab ees üks sõpruskohtumine Paide Linnameeskonnaga ja juba siis algabki A. Le Coq Premium liiga 2024 hooaeg.

Kaanefoto: Katariina Peetson/jalgpall.ee