3-kordne Eesti meister taasliitus Levadiaga ja mitmed mängijad pikendasid lepingut

27-aastane Eesti koondislane ning kolmekordne Eesti meister taasliitus FCI Levadiaga. 2021. aastal Levadiaga liitunud ning meistriks kroonitud Frank Liivak tõmbab 2024. hooajal taas Levadia särgi selga. 

2021. aastal Levadiaga liitunud Liivak sai Rohesärkide eest kirja 59 kohtumist ja kaheksa väravat. 2022. aasta suvel liitus 25-kordne Eesti internatsionaal Iirimaa kõrgliigaklubi Sligo Roversiga, kus veetis samuti 1,5 aastat. Selle ajaga sai mängumees kirja 55 kohtumist, neli väravat ja seitse väravasöötu.

Frank Liivak sai oma suurema osa jalgpallihariduse Itaaliast Napoli noortesüsteemist. Lisaks Eestile (Flora, Levadia), Itaaliale (Napoli) ja Iirimaale (Sligo Rovers) on mees veel mänginud Hispaanias (Alcobendas), Hollandis (Almere City) ja Bosnias (FK Sarajevo).

“Iirimaalt saadud kogemused olid väärt. Sealne jalgpall oli jõuline ja Briti stiilis ja nagu vanasõna ütleb: jalgpall on meeste mäng – sain seda seal tunda. See kindlasti õpetas mulle füüsilist mängu ja kuidas keha kasutada ning kuidas kaitsemängus paremini hakkama saada,” sõnas taasliituja.

“Tiitlid on vaja tagasi koju tuua ja see on ainuke missioon sel hooajal! Meeskond tundub väga tugev olevat – väga palju on tuttavaid nägusid, aga on juurde tulnud ka kvaliteetseid uusi mängijaid. Hoidsin eelmine aasta Levadial pilku peal ja Levadia mängis väga atraktiivset jalgpalli. Kindlasti tuleb see hooaega kaksuks, et tiim on kokku mänginud. Minu ülesanne on võimalikult kiiresti mängu sisse sulanduda ja anda omaltpoolt lisakäik. Õnneks aega veel on ning tööd selle nimel saab teha, et süsteemi sisse sulanduda.”

“Väga hea meel on uuesti tagasi kodus olla ja ootan suure põnevusega Levadia särgis taaskord väljakule jooksmist.”

Lisaks pikendasid klubiga lepingut mitmed olulised mängijad.  28-aastane Aleksandr Zakarlyuka liitus Levadiaga eelmise hooaja alguses, kus tõusis kohe ka hooaja esimeses pooles põhimängijaks, kuid siis hakkasid esinema erinevad tervisemured ning viimases viies Premium liiga mängus ei kuulunud mängija koosseisu. Sellegi poolest näitas Zakarlyuka ennast heast küljest ning teenis klubilt uue lepingu ning mängumees jätkab klubis ka sellel hooajal.

Michael Schjönning-Larsen esindas  Rohesärke eelmisel hooajal 33. korral. Vasak äärekaitsjal jäi värav küll löömata, kuid selle eest andis sõpradele kaks väravasöötu. Larsenit näeb ka uuel hooajal Levadia särgis, sest päädis nii peatreeneri kui ka klubi usalduse.

Mihkel Ainsalu oli eelmisel hooajal kindel raudvara peatreener Curro Torrese jaoks. Mihkel tegi kaasa kõik 36 Premium liiga, mängis 3193 minutit, lõi neli tähtsat väravat ning andis seitse väravasöötu. 27-aastane ambitsioonikas poolkaitsja jätkab Levadia särgis ka 2024. aastal.

Ioan Yakovlev liitus Tallinna Kalevist FCI Levadiaga eelmise hooaja alguses ning kerkis koheselt meeskonna põhimängijaks. 25-aastane ääreründaja esindas eelmisel hooajal Levadia särki 35. korral lüües kolm väravat. Kiiret vutimeest näeb Levadia särgis ka järgmisel hooajal.

Vaata vahvat videot Liivaku liitumisest ja teiste lepingu pikendamisest SIIT.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner