Tallinna derbis kohtuvad FC Flora ja FCI Levadia

Premium Liiga nädalasisese XVI vooru viimases kohtumises tulevad A. Le Coq Arenal väljakul rivaalid FC Flora ja FCI Levadia. Mängu näitab otseülekandes ETV2.

Kaks meeskonda pakkusid põnevusetenduse enam kui 2300 pealtvaataja ees laupäeval, kui samal staadionil mindi vastamisi Evald Tipneri karikafinaalis. Nädalavahetusel tõmbas pikema kõrre FCI Levadia, kes tõstis karika pea kohale tänu Roman Debelko 67. minuti väravale.

Kõik tänavused omavahelised lahingud räägivad FCI Levadia kasuks. Hooaja alguses suudeti EJLi jalgpallihallis rivaal Superkarikas alistada penaltiseerias, aprilli keskel võideti Florat Sportland Arenal 2:1.

FCI Levadia jäi möödunud nädalal dramaatilisel moel ilma võidupunktidest Hiiu staadionil, kui veel 90. minutiks juhiti Nõmme Kalju vastu 1:0, kuid Artjom Volkovi kaks lisaminutite väravat andsid 2:1 võidu Kaljule, kes tõusis 34 punktiga tabeliliidriks. FCI Levadial on teisena koos 33 punkti, Flora on kolmas 32 punktiga.

FCI Levadia peatreener Aleksandar Rogić: “Karikavõidu hea emotsiooni järel pole kerge uuele suurele mängule keskenduda. Eelseisva kohtumise võtmeteks on iseloom ja professionaalsus – kui oled mängija või treener suures klubis, siis pead vanad asjad arhiivi panema ja edasi minema. Ootan taas suurepärast atmosfääri ning ilusat jalgpalli kahe heal tasemel meeskonna esituses. Mõlemad meeskonnad näitasid karikafinaalis väga head mängu, võitlust ning väärikat käitumist! Tribüünidel oli palju pealtvaatajaid, nende hulgas arvukalt noori vutimehi mõlema klubi akadeemiatest ning väljakul valitses tõeline fair play vaim! Mõlemad meeskonnad väärivad uut suurt mängu arvuka publiku ees! Olen kindel, et mängijad leiavad uut inspiratsiooni ning näitavad taas ilusat jalgpalli. Ootan huviga uut kohtumist meie suure rivaaliga ning üritame taas võita!”

FCI Levadia poolkaitsja Mark Oliver Roosnupp: „Karikavõidu järel ootab ees uus kohtumine FC Floraga Eesti rahvusstaadionil. Kindlasti tegi vastane karikafinaalist oma järeldused ning meie üritame samuti oma head seeriat FC Flora vastu jätkata.”

Mängu kohtunik on Grigori Ošomkov, keda abisatavad Sander Saga ja Aron Härsing. Neljas kohtunik on Kristo Külljastinen.

 

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner