FC Levadia kavandab Maarjamäele uut jalgpallihalli

FC Levadia Maarjamäe jalgpallikeskusesse rajatav jalgpallihall parandab tulevikus Pirita laste talviseid treeninguvõimalusi.

Detailplaneeringu kohaselt rajatakse vähendatud mõõtudega (60×40 meetrit) jalgpallihall koos riietusruumide ja klubihoonega Maarjamäe jalgpallikeskuse merepoolsesse ossa.

Samuti paigaldatakse kunstmuruväljaku äärde, Tuulenurga ja Saare tänavate juurde müratõkkesein, et summutada palliplatsilt kostuvaid helisid.

FC Levadia Jalgpallikooli juhatuse liikme Sergei Hohlov-Simsoni sõnul on Pirita elanikud Maarjamäe jalgpallikeskuse hästi omaks võtnud. “Sellest annab tunnistust lähiümbruse laste elav huvi FC Levadia Jalgpallikooli treeningute vastu. Meie juures treenib enam kui 350 last, neist paljud elavad Maarjamäel, Pirital, Meriväljal, Mähel ja Muugal. Pärast kunstmuruväljaku katte vahetamist on laste suvised treeningutingimused Maarjamäel lausa suurepärased. Paraku oleme hilissügisel, talvel ja varakevadel raskustes kuna meie piirkonnas napib sisehalle ning jalgpalli mängimiseks sobivaid spordisaale. Kavandatav hall on põrandapinnalt poole jalgpalliväljaku suurune ning mõeldud eelkõige laste talvisteks treeninguteks,“ ütles Hohlov-Simson.

Hohlov-Simsoni kinnitusel arvestatakse uue halli rajamisel nii ümbruskonna elanike kui lastevanemate huvidega. “Klubihoonesse on kavandatud avar fuajee, kus lapsevanemad saavad laste treeningute ajal omavahel juttu ajada ja mõnusalt aega veeta, halli kõrvale luuakse täiendavad parkimiskohad. Seeläbi kandub kogu jalgpallikeskuse tegevus halli ja klubihoone valmimise järel suuresti merepoolsesse ossa, lisaks annab uus müratõkkesin naabritele rohkem rahu ja vaikust,“ tõdes ta.

Hiljuti kooskõlastas Pirita Halduskogu jalgpallihalli detailplaneeringu. Halduskogu esimees Jüri Pihl sõnas Pirita Lehele, et edasise menetluse käigus arutatakse veel põhjalikult halli rajamisega seotud küsimused läbi ja seetõttu oli halduskogu enamus planeeringu algatamise poolt. “Usun, et menetluse ajal leitakse parimad lahendused kompleksi naabrite ja trennis käivate sadadele lastele ning seda kõike vaadatakse terviklikult, arvestades ka kavandatavat kommunismiohvrite memoriaali,” sõnas Pihl.

Kava kohaselt valmib arhitektuuribüroo Eek ja Mutso poolt kavandatud Maarjamäe jalgpallihall 2017. aasta lõpuks.

Artikkel ilmus Pirita Lehes.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner