FC Levadia – Cork City FC eelvaade

FC LEVADIA – CORK CITY FC

UEFA Euroopa Liiga I eelringi avakohtumine

Neljapäeval, 29. juunil kell 18:30

Pärnu Rannastaadion

FC Levadia alustab tänavust eurohooaega Pärnu Rannastaadionil, vastaseks on Iirimaa klubi Cork City FC. Mängu näitab otseülekandes Delfi TV.

Vastamisi lähevad kaks meeskonda, kes pole tänavusel hooajal veel kaotuskibedust tundnud. FC Levadia on Premium Liigas senisest 17 mängust võitnud 13 ja viigistanud 4, Cork City on Iirimaa liigas võitnud 19 mängust koguni 18 ning viigistanud vaid ühe.

FC Levadia paikneb Premium Liigas FC Flora järel teisel tabelireal, liidrist jäädakse maha nelja punktiga. Kolm aastat järjest Iirimaal hõbemedali pälvinud Cork City FC edestab SSE Airtricity League´is kolme viimase aasta meistrit Dundalk FC-d koguni 15 punktiga, Bray Wanderers ning Shamrock Rovers jäävad vastavalt 22 ja 23 punkti kaugusele.

SSE Airtricity League´i tasemest annab tunnistust fakt, et Dundalk FC jõudis eelmisel hooajal esimese Iirimaa klubina UEFA Euroopa Liiga alagrupiturniirile. Teel sinna alistati UEFA Meistrite Liiga valikmängudes Artur Pika koduklubi BATE Borissov.

FC Levadia peatreener Igor Prins tunnistab, et loos tõi meeskonnale väga tõsise pähkli pureda. “Paberil on Cork City väga tugev, nende head tulemused Iirimaa liigas räägivad enda eest. Samas algab Pärnus kõik nullist ning meeskondade võimalused edasi pääseda on võrdsed. Läheme tegema head tulemust ning üritame oma võimaluse ära kasutada,” ütles Prins.

Cork City peatreener John Caulfield lausus FC Levadia kohta samuti tunnustavaid sõnu. “Mõistagi oleme Levadia kohta oma kodutöö ära teinud. Nad on liigas teisel kohal ja neil on neli-viis väga tugevat mängijat. [Joao] Morelli, Middlesbrough’st laenul olev brasiillane, on nende mängujuht. Nende kapten, kesktormaja [Rimo] Hunt on Eesti koondislane ja lööb palju väravaid. Nad on rünnakul kiired, väga sirgjoonelise stiiliga ja viivad palli tihti karistusalasse. Paremäär [Pavel] Marin on samuti Eesti koondises. Nad löövad palju väravaid – 17 liigamängus 48 tükki, lasevad endale lüüa vähe ning nad pole tänavu veel kordagi kaotanud,” teadis Caulfield. Peatreener lisas, et Cork City peamiseks eesmärgiks Pärnus on mitte kaotada.

Cork City peab kahes mängus FC Levadiaga läbi ajama ilma oma kapteni Jon Dunleavy´ta, kes jääb kõrvale põlvevigastuse tõttu. FC Levadia kaitseliin peab eriti hoolsalt silmas pidama tipuründaja Sean Maguire´t, kes on Iirimaa liigas löönud 18 väravat ning liitub augustis Inglismaa Championshipi klubiga Preston North End.

FC Levadia kohtub Iirimaa klubiga eurosarjas neljandat korda. Senisest kolmest katsest on FC Levadia läbinud edukalt ühe ning kaotanud kaks. Lisaks on korra kohtutud ka Põhja-Iirimaa klubiga Crusaders FC.

2001. aastal kohtus FC Levadia UEFA Meistrite Liiga avaringis Bohemian FC-ga. Avakohtumises Dublinis tuli vastu võtta 0:3 kaotus, korduskohtumine Tallinnas lõppes väravateta viigiga.

2004. aastal mängisid samad meeskonnad UEFA karikasarjas uuesti ning siis lõppes avamäng Tallinnas taas 0:0 viigiga. Kordusmängu Dublinis võitis FC Levadia Vitoldas Čepauskase, Vladimir Tšelnokovi ja Marius Dovydenase väravatest 3:1.

2009. aastal mängis FC Levadia UEFA Meistrite Liiga I eelringis Drogheda Unitediga ning kaotas võõrsil 1:2 ning kodus 0:1.

Kaks aastat tagasi tegi FC Levadia UEFA Meistrite Liigas kaks viiki – 0:0 ja 1:1 – Põhja-Iirimaa meistri Crusaders FC-ga. Iirlased pääsesid edasi tänu võõrsil löödud väravale.

FC Levadia ja Cork City mängul mõistavad õigust Taani kohtunikud. Peakohtunik on Jørgen Daugbjerg Burchardt, abikohtunikud Dennis W. Rasmussen ja Daniel Richardt Nørgaard ning neljas kohtunik Sandi Putros. UEFA delegaat on Duško Grabovać Horvaatiast ning UEFA kohtunike vaatleja Jan Fasung Slovakkiast.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner