Esiliiga mängu eel: kaitsja Sergei Paništšev

Täna kell 19:00 kohtuvad Maarjamäe muruväljakul Esiliiga XXIII vooru keskses mängus FC Levadia U21 ja FC Infonet II. Mängu näitab otseülekandes Soccernet.ee.

FC Levadia duubelmeeskond üritab tänases kodumängus võitude teele tagasi pöörduda. Pärast viiemängulist võidukat seeriat pidi meeskond vastu võtma 2:3 kaotused nii liidrilt Viljandi Tulevikult kui Tartu FC Santoselt, ehkki oli kaks korda eduseisus. Peatreener Vladimir Vassiljev usub, et täna tuuled pöörduvad.

“Tuleb väga-väga raske mäng Esiliigas teisel kohal paikneva FC Infoneti duubelmeeskonnaga. See on õige koht tõestamiseks, et oskame mänge võita ja taga nulli hoida. Võiduga suudaksime tabelis esikolmikule lähemale liikuda. Meeskonna motivatsioon on igatahes kõrge, tuju hea ja üritame Maarjamäel kolm punkti koju jätta,” ütles Vassiljev.

Mängu eel saame lähemalt tuttavaks kaitsja Sergei Panitštševiga. Hetkel vaid 16-aastane kaitsja on küll registreeritud II liigas mängiva FC Levadia III rivistusse, ent kuulub pidevalt FC Levadia U21 meeskonna koosseisu. Seni pääses noormees väljakule viies Esiliiga kohtumises ning jäänud üheksal korral pingile. Teises liigas on Paništšev hetkeseisuga osalenud 11 kohtumises ning löönud ühe värava.

“Neljapäevane mäng ei tule lihtne – see kujuneb kindlasti väga raskeks ja võitluslikuks. Pärast kahte kaotust üritame ennast kokku võtta, tõestada ja võidu saavutada. Meeskonna meeleolu on positiivne, treeningutel ja mängudes toetame üksteist igas olukorras,” tunnustas Paništšev tänase kohtumise eel meeskonnas valitsevat õhkkonda.

Nii keskkaitsja kui paremkaitsja kohal mängiv Sergei Paništšev sündis 8. novembril 1999, ta on 179 cm pikk ning kaalub 66 kilogrammi. Jalgpalliteed alustas ta JK Kotkas-Juunioris Sergei Martõnovi käe all ning jõudis klubide ühinemise kaudu FC Levadiasse. Kahel viimasel hooajal mängis ta U17 noorteliigades Aivar Priideli käe all ning tuli mullu U17 Esiliigas Eesti meistriks.

FC Levadia U21 meeskonnaga tänavusel hooajal töötanud treenerid loevad Paništševi väga arenemisvõimeliseks mängijaks, kellel on olemas kõik eeldused tippu jõudmiseks. Esiliiga debütant. Nagu eelpool mainitud, täidab 16-aastane paremajalgne kaitsja käimasoleval hooajal hooajal FC Levadia U21 meeskonnas pigem varukeskkaitsja rolli, mänguminuteid nõutab teises liigas FC Levadia III rivistuses.

Paništšev tugevusteks võib lugeda vastaselt palli ära võtmist, otsuste langetamise kiirust, mängu analüüsimist, platsinägemist ja tehnikat. Arendamist vajavad füüsiline pool, löögi- ja söödutäpsus ning kiiruslikud elemendid.

Sergei Paništševi peres kasvavad kaks nooremat venda. Noormees õpib Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis. Koolitööde ja treeningute kõrvalt tegutseb ta jalgpalli ja saalijalgpalli kohtunikuna.

FC Levadia kaitseliini tulevikulootuse lemmikmeeskondadeks on Real Madrid ning Hispaania ja Saksamaa jalgpallikoondised. Mängijatest meeldivad kõige enam Cristiano Ronaldo, Mesut Özil ja Marco Reus. Lemmiktoiduks on erinevad liharoad, samuti pasta ja praetud kartulid, lemmikartistid Tropkillaz, Eminem ja FloRida

Oma tulevikku näeb Sergei Paništšev kindlasti jalgpallis – ta teeks meelsasti jalgpallitreeneri tööd või oleks mõnes teises jalgpalliga lähedalt seotud ametis.

 

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner