Cristofer Kuusma sõlmis FC Levadiaga profilepingu

FC Levadia allkirjastas profilepingu klubi kasvandiku Cristofer Kuusmaga.

18-aastane ründav poolkaitsja lõi oma kasvatajaklubiga käed kolmeks aastaks.

“Meel on väga hea, et leping tehtud! Olen hetkel vigastatud ega saa reiepealse trauma tõttu meeskonda aidata, kuid loodetavasti osalen nädala-pooleteise pärast taas FC Levadia treeningutel. Oluline on kiiresti terveks saada, mänguminuteid teenida ja edasi liikuda. Soovin kolme aasta jooksul mängijana kõvasti edasi areneda,” ütles värske jalgpalliproff Kuusma klubi pressiteenistusele.

“Mul on väga hea meel, et Cristofer profilepinguni jõudis! Ta on väga positiivne noor mängumees, treeningutel tubli ja tahtmist täis ning igati perspektiivikas jalgpallur tulevikku silmas pidades. Loodan väga, et ta saab kiiresti terveks ja naaseb peagi treeningutele,” sõnas FC Levadia peatreener Igor Prins.

Cristofer Kuusma (sündinud 16.06.1998) alustas jalgpalliteed FC Pirita ja Viimsi NJK klubides ning liitus 11-aastasena FC Levadiaga. Tema varasemad treenerid olid Toomas Tohver, Aivar Priidel, Liivo Leetma ja Urmas Hepner, hiljem FC Levadia duubelmeeskonnas Argo Arbeiter.

FC Levadia U21 meeskonnas tegi Kuusma mullu oma debüüthooaja – ta osales 26 mängus ja lõi 2 väravat, lisaks jäid mehe arvele kaks väravat FC Levadia III ridades teise liiga põhja-ida piirkonnas.

Tänavu on Kuusma kaasa löönud 18 Esiliiga mängus ning sepistanud 4 väravat. Oma debüüdi Premium Liigas tegi ta 1. augustil mängus FC Flora vastu.

Noor poolkaitsja kuulus FC Levadia esindusmeeskonna koosseisu ka kahes UEFA Euroopa Liiga II eelringi kohtumises Praha Slavia vastu, ent mänguminuteid ei saanud..

Kuusma mängis varem oma aastakäigu U15, U16, U17, U18 koondistes. Tänavu jaanuaris osales ta Eesti U19 koondisega Peterburis Valentin Granatkini memoriaalturniiril, teenis palju mänguaega ning valiti ühes kohtumises korraldajate poolt Eesti koondise parimaks mängijaks. Märtsis tegi ta kaasa Eesti U19 kahes sõprusmängus Leeduga ning juunis osales sama vanuseklassi Balti Turniiril.

Cristofer Kuusma (sündinud 16.06.1998) alustas jalgpalliteed FC Pirita ja Viimsi NJK klubides ning liitus 11-aastasena FC Levadiaga. Tema varasemad treenerid olid Toomas Tohver, Aivar Priidel, Liivo Leetma ja Urmas Hepner.

Kuusma mängis varem oma aastakäigu U15, U16, U17, U18 koondistes. Tänavu jaanuaris osales ta Eesti U19 koondisega Peterburis Valentin Granatkini memoriaalturniiril, teenis palju mänguaega ning valiti ühes kohtumises korraldajate poolt Eesti koondise parimaks mängijaks.

Maailma jalgpallis on Kuusma suur Manchester Unitedi fänn, kelle lemmikmängijateks samal positsioonil mänginud Paul Scholes, Roy Keane ja Zinedine Zidane.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner