Cork City FC vs FC Levadia eelvaade

CORK CITY FC – FC LEVADIA

UEFA Euroopa Liiga I eelringi korduskohtumine

Neljapäeval, 6. juulil kell 21:45 (Eesti aeg)

Turners Cross Stadium, Cork, Iirimaa

UEFA Euroopa Liiga I eelringi kordusmängus kohtub FC Levadia täna Iirimaal kohaliku liiga liidri Cork City FC-ga.

Avakohtumine Pärnu Rannastaadionil lõppes iirlaste 2:0 võiduga ning seega peab FC Levadia edasipääsulootuse säilitamiseks lööma vähemalt kaks väravat ning võtma kaheväravalise võidu.

Meeskonna peatreener Igor Prins on veendunud, et meeskond suudab teha parema esituse kui eelmisel nädalal Pärnus. “Tulime siia mängima ja edasipääsu üritama. Eelmises mängus ei tulnud meil mõned asjad korralikult välja, kuid teisel poolajal suutsime kümne mehega vastasele väga hästi vastupanu ostutada ja mängu ehitada. Meil on võimalus olemas ning üritame selle ära kasutada,” sõnas peatreener.

Õhtul oodatakse Turners Crossi staadionile, mis mahutab 7485 pealtvaatajat, peaaegu täismaja. Tänavusel hooajal on Cork City FC oma koduväljakul kõik liigamängud võitnud. “Muidugi tuleb väga raske mäng, kuid me ei lase üldskooril ega publikul end mõjutada,” ütles Prins.

Turners Cross on klassikaline Briti stiilis vana kooli jalgpallistaadion – väga lihtsakoeline ja pisut räämas, kuid kõik jalgpalli mängimiseks vajalik on olemas. Ja mis peamine – mängupäevadel valitseb staadionil erakordselt võimas atmosfäär! 

FC Levadia kapten ja ründaja Rimo Hunt ütles mängueelse treeningu järel, et Turners Crossi väljak on korralik. “Plats on kitsas ja päris kõva, aga muru on mängimiseks mõnus.”

Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 21:45. Kahjuks ei tehta kohapeal mängust tele- ega internetipõhist ülekannet. Kohtumise käigule on võimalik kaasa elada FC Levadia Facebooki küljel tekstipõhise ülekande kaudu.

Lõpetuseks ka julgustav fakt minevikust. Nimelt viiks FC Levadia täna avaringist edasi 3:1 võit ning korra on meeskond Iirimaal ka selle välja võidelnud. See juhtus 2004. aastal kui Dublinis mängiti üle Bphemian FC. Väravad lõid Vitoldas Čepauskas, Vladimir Tšelnokov ja Marius Dovydenas.

Cork City FC ja FC Levadia vahel mõistavad õigust Islandi kohtunikud. Peakohtunik on Gunnar Jarl Jónsson, abikohtunikud Birkir Sigurdarson ja Johann Gudmundsson ja neljas kohtunik Thorvaldur Arnason. UEFA poolne kohtunike vaatleja on Georgios Bikas Kreekast ning UEFA delegaat Rudolphe Mannaerts Belgiast.

Koduses liigas pole FC Levadia ega Cork City FC seni kaotusi tunnistanud. FC Levadia paikneb Premium Liigas FC Flora järel teisel tabelireal, liidrist jäädakse maha nelja punktiga. Kolm aastat järjest Iirimaal hõbemedali pälvinud Cork City FC edestab SSE Airtricity League´is kolme viimase aasta meistrit Dundalk FC-d koguni 15 punktiga, Bray Wanderers ning Shamrock Rovers jäävad vastavalt 22 ja 23 punkti kaugusele.

SSE Airtricity League´i tasemest annab tunnistust fakt, et Dundalk FC jõudis eelmisel hooajal esimese Iirimaa klubina UEFA Euroopa Liiga alagrupiturniirile. Teel sinna alistati UEFA Meistrite Liiga valikmängudes Artur Pika koduklubi BATE Borissov.

FC Levadia kohtub Iirimaa klubiga eurosarjas neljandat korda. Senisest kolmest katsest on FC Levadia läbinud edukalt ühe ning kaotanud kaks. Lisaks on korra kohtutud ka Põhja-Iirimaa klubiga Crusaders FC.

2001. aastal kohtus FC Levadia UEFA Meistrite Liiga avaringis Bohemian FC-ga. Avakohtumises Dublinis tuli vastu võtta 0:3 kaotus, korduskohtumine Tallinnas lõppes väravateta viigiga.

2004. aastal mängisid samad meeskonnad UEFA karikasarjas uuesti ning siis lõppes avamäng Tallinnas taas 0:0 viigiga. Kordusmängu Dublinis võitis FC Levadia Vitoldas Čepauskase, Vladimir Tšelnokovi ja Marius Dovydenase väravatest 3:1.

2009. aastal mängis FC Levadia UEFA Meistrite Liiga I eelringis Drogheda Unitediga ning kaotas võõrsil 1:2 ning kodus 0:1.

Kaks aastat tagasi tegi FC Levadia UEFA Meistrite Liigas kaks viiki – 0:0 ja 1:1 – Põhja-Iirimaa meistri Crusaders FC-ga. Iirlased pääsesid edasi tänu võõrsil löödud väravale.

FOTO: Ago Tammik (Delfi)

 

 

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner