FCI Levadia võitis ajaloo 8. Superkarika tiitli!

FCI Levadia võitis klubi ajaloo 8. Superkarikafinaali penaltiseerias 4:2 FC Flora vastu. Kangelaseks sirgus FCI Levadia väravavaht Karl Andre Vallner, kes tõrjus penaltiseerias kaks FC Flora penaltit.

Kohtumise normaalaeg jäi 0:0 ja seejärel mindi lööma otsa penalteid kuna Superkarikafinaalis lisaaega enam ei mängita.

Esimesena asus lööma FCI Levadia keskkaitsja Maximilliano Uggé, kes virutas vahetusest sisse tulnud Karl Robert Nõmmele palli kindlalt alla ja tugevalt vasakule nurka. Seejärel asus FC Flora poolt lööma Markus Poom, kelle löögi tõrjus efektselt FCI Levadia esiväravavaht Karl Andre Vallner. FCI Levadia poolt teisena lööma käonud Marko Putinčanin,virutas palli kindlalt Nõmme selja taha. Teine FC Flora poolt lööja oli Tristian Koskor, kes suutis närvi hoida ning lõi palli vasakule alla nurka. FCI Levadia kolmas lööja oli Robert Kirss, kelle löögi tõi Nõmm seekord välja. Siis astus penalti punktile Rauno Alliku, kes selle ka realiseeris. FCI Levadia poolt asus järgmisena lööma Mark Oliver Roosnupp, kes vajutas palli ristnurka Nõmme jaoks püüdmatult kinni. FC Flora viimaseks lööjaks jäi Michael Lilander, kelle penalti võttis kindlalt ära Karl Andre Vallner. See oli Vallneri teine tõrjutud penalti ning see tähendas üht, et FCI Levadia peab järgmise penalti sisse lööma ning Superkarikavõitja on selge. Lööma asus ei keegi muu kui Zakaria Beglarišvili, kes lõi palli kavalalt FC Flora väravavahile keskele ja otsustas mängu saatuse.

Levadia jaoks oli tegu kaheksa Eesti superkarikaga. Klubi on superkarikafinaalis mänginud 16 korda ja võitnud neist kahesal korral.

FCI Levadia peatreener Vladimir Vassiljev kohtumise järgselt: “Esimene poolaeg polnud üldse hea. Tuul oli ka vastu ja me ei suutnud kuidagi pressingu alt välja tulla. Teisel oli võrdne mäng – momente oli nii ühe kui ka teise värava all. Kokkuvõttes võib öelda, et kaks võrdset vastast, kes teineteist väärisid. Särtsu oli. Lõpp hea, kõik hea. Väga mõnus on alustada hooaega karikaga, aga mängu lihvime veel kindlasti.”

Levadia oli pärast neljapäevast trenni penaltitega natuke vaeva näinud, et tänaseks võimalikuks seeriaks paremini valmis olla. “Sõnum oli, et ärge üle mõelge, vaid lööge samamoodi nagu trennis, sest tuli hästi välja. Sama nurk ja sama löök,” sõnas Vassiljev. 

Premium liiga hooaega alustab FCI Levadia teisipäeval, kui vastas on Tallinna Kalev. “Tänasega võreldes hoopis teistsugune vastane. Derbides peab igaüks võtma rohkem vastutust. Palliga mängija peab vastutama ja tegema väljakul paremaid otsuseid. Oli näha, et kusagil oli närv sees ja me ei suutnud pressingu alt käik leida,” ütles Vassiljev.

Protokoll:

25. veebruaril kell 19.00 Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora 0:0 (0:0)penaltitega võitis Levadia 4:2

Hoiatused: 9. Zakaria Beglarišvili, 32. Marko Putincanin, 77. Liliu – 2. Henrik Ojamaa
Mänguolud: +1, pilves tuuline ja lumesajune ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 479
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Lauri Salei, Dmitri Vinogradov
Neljas kohtunik: Martti Pukk

Tallinna FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Milan Mitrovic, Maximiliano Achille Ugge, Frank Liivak (46. Mark Oliver Roosnupp), Brent Lepistu, Liliu (78. Robert Kirss), Ernest Agyiri, Artur Pikk, Maksim Podholjuzin (71. Rasmus Peetson), Zakaria Beglarišvili, Marko Putincanin.
Varus: Artur Kotenko, Rasmus Peetson, Mark Oliver Roosnupp, Markus Jürgenson, Robert Kirss, Karl Rudolf Õigus, Ilja Antonov.

Tallinna Flora: Evert Grünvald (90+1. Karl-Romet Nõmm), Marco Lukka, Henrik Ojamaa, Martin Miller, Mark Anders Lepik (61. Rauno Alliku), Sergei Zenjov (78. Tristan Koskor), Henrik Pürg, Kristo Hussar, Michael Lilander, Markus Soomets, Markus Poom.
Varus: Karl-Romet Nõmm, Marko Lipp, Mihkel Järviste, Rauno Alliku, Konstantin Vassiljev, Ken Kallaste, Tristan Koskor.

Foto: Liisi Troska / EJL

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner