FCI Levadia võitis 3:0 Pärnu JK Vaprust!

FCI Levadia alistas võõrsil Pärnu JK Vapruse Premium liiga 22. voorus kindlalt 3:0!

Vapruse ja Levadia tänavune kolmas kõrgliigakohtumine oli verstaposti väärt. Kuna nii märtsis kui mais lepiti suhteliselt nurgataguselt 0:0 viiki (neist mängudest ei meenu suurt enamat kui Ernest Agyiri penaltieksimus), siis sobinuks meeskondade plaani praegust minekut arvestades järjekordne viik. Sellest loobuti pigem kiirelt.

Rohesärgid sundisid mängu kiirelt Vapruse poolele, see on küllaltki tavaline asjade käik. Juba viiendaks minutiks oli käes ka kaks nurgalööki, mis jäid ebatäpseks, kuid vast piisavaks tormihoiatuseks. Olid ju neis episoodides peaosas nii Michael Schjönning-Larsen, Joao Pedro kui ka näiteks Heitor, kes hiljem nii mõndagi oma õlule võtsid.

Esimesena tõusis Levadia kangelaseks kapten Rasmus Peetson, kes muidu Fomba ja Heitori ees või aeg-ajalt ka nende vahel niite tõmbes. Ent 18. minutil ärkas poolkaitsjas sisemine ründaja, kes paremal äärel Kevin Aloe ja Raimond Eino vahelt läbi triblas ning seejärel terava palli väravasuule lasi. Esimest posti katta püüdnud Uku Kõrre libistas end vapralt mänguvahendi teele, kuid suunas selle hoopis võrku – 0:1.

Enam kui 20 minutit hiljem astusid pjedestaalile ka Joao Pedro ja Fomba. Suvel meeskonnaga liitunud brasiillane oli selleks hetkeks saanud toimetada mitut nurgalööki ning nii oli jalg juba soe: Pedro pani paremast nurgast palli mängu ning keskkaitsjale jäi koksamise vaev – vaheajaks 0:2.

Rohesärgid võtsid teisel poolajal mängu enda kontrolli alla. Selle krooniks lõi Heitorilt pika palli saanud Yakovlev lõppseisuks 0:3.

Protokoll:

6. augustil kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus – Tallinna FCI Levadia 0:3 (0:2)
18. ov. Uku Kõrre, 40. Bourama Fomba, 83. Ioan Yakovlev

Väravasöödud: 18. Rasmus Peetson, 40. Joao Pedro, 83. Heitor
Hoiatused: 42. Sander Kapper, 61. Enrico Veensalu – 24. Rasmus Peetson, 25. Curro Torres (peatreener), 32., 80. Michael Schjönning-Larsen, 88. Brent Lepistu, 89. Aleksandr Zakarljuka
AVAR: Tauno Rämson

Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Uku Kõrre, Magnus Villota (79. Ranet Ristikivi), Martin Käos, Raimond Eino (79. Aleksandr Šurõgin), Kristjan Kask (58. Henri Välja), Enrico Veensalu (63. Joonas Sild), Kevin Kauber, Sander Kapper, Ronaldo Tiismaa (46. Mathias Villota).
Varus: Hendrik Vainu, Aleksandr Šurõgin, Henri Välja, Mathias Villota, Ranet Ristikivi, Joonas Sild.

FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Bourama Fomba, Heitor, Edgar Tur, Rasmus Peetson, Nikita Vassiljev (74. Mark Oliver Roosnupp), Mihkel Ainsalu (60. Brent Lepistu), Ioan Yakovlev (85. Aleksandr Zakarljuka), Joao Pedro (74. Felipe Felicio), Mollo Bessala (85. Ilja Markovskõi).
Varus: Oliver Ani, Mark Oliver Roosnupp, Felipe Felicio, Murad Velijev, Robert Kirss, Artur Sakarias, Aleksandr Zakarljuka, Brent Lepistu, Ilja Markovskõi.

FCI Levadia järgmine mäng ootab ees tuleval pühapäeval, kui koduväljakul võõrustame Harju JK Laagrit. Kohtumine A.Le Coq Arenal algab 19:30. Sooduspiletid mängule leiad juba Piletitaskust: https://www.piletitasku.ee/et/event/2182