FCI Levadia mängis FC Floraga 1-1 viiki

FCI Levadia mängis Premium liiga 93. Tallinna derbis 1-1 viiki FC Floraga. Põnevuskohtumine, mis oli toonud Lillekülla 1401 pealtvaatajat oli väärt igat senti.

Esmalt läks küll FC Flora mängu Martin Milleri 17. minuti väravast juhtima. Rohesärgid jäid 32. minutil ühemehelisse vähemusse, kui Martin Milleri tõmbas maha Milan Mitrovic ja seetõttu punase kaardi tõttu pidi väljakult lahkuma. Meeskond suutis aga panna lisakäigu sisse ning näidata südikat vastupanu.

See kõik pälvis ehk kõige ilusama väravaga mis A.Le Coq Arenal löödud – 57. minutil sai florakate eksimuse tõttu palli omal poolel ghanalane Ernest Agyiri, kes võttis palli ühepuutega omaks ning lõi palli Karl Robert Nõmmele selja taha. Terve A.Le Coq Arena oli püsti ja täis emotsiooni, sest seis oli nüüd lõpuks viigis. Kuigi florakad olid ühemehelises enamuses ei suudetud lõpus rohesärkide väravat uuesti lahti muukida ja nii mäng lõppeski.

Kohtumise järgselt Vladimir Vassiljev: “Kui vaadata mängu käiku, võib rahul olla. Kui vaadata, palju me momente tekitasime, siis paremal päeval oleksime võinud ka kolm punkti saada. Aga riburada pidi kõiki sündmusi võttes on ka üks punkt hea. Selles mängus oli palju momente, millest õppida. Siit on hea edasi minna – me ei lasknud Floral eest ära lipsata. Seis rahuldab meid ja pärast puhkust saame tulla tagasi veel rohkem motiveerituna,” viitas Vassiljev eesootavale koondisepausile.

“Ka mängijad tunnevad, et me võinuks võita. Nad andsid täna endast väljakul nii palju, rohkem kui sada protsenti, et viigistada. Ja ka pärast seda oli energiat, et jahtida võiduväravat. Kuid 1:1 ei ole halb tulemus. Peaasi, et vahe Floraga säilib. Saame oma mängu paremaks lihvida ja proovida järgmises kahes mängus võitu püüda,” sõnas Vassiljev.

Ernest Agyiri iluvärava kohta ütles Vassiljev: “Sellist maagiat Eesti liigas palju ei näe! Aga meil on palju mängijaid, kes võivad millegi sellisega hakkama saada. Kindlasti andis see lisaenergiat, et lõpuni pingutada. Samas usun ka, et kui seda väravat poleks tulnud, oleksite näinud ka edasi samasugust Levadiat. Uskusime lõpuni, et ilma väravata me siit ära ei tule. Kindlasti oleksime siis teistmoodi ära löönud.”

“Flora värav äratas meid üles. Pärast sisselastud väravat oli näha, et kõik hakkasid palju kiiremini otsuseid vastu võtma, kiiremini jooksma ja nii edasi. See ongi üks õppetund – miks me kohe oma käike sisse ei lülitanud? Derbis jääd vahel ootama, mida vastane pakub. Mis kiirustel nemad tulevad, kuidas nad end positsioneerivad? On nagu malemäng. Kahju, et meil polnud kohe esimestest minutitest seda särtsu nagu pärast väravat. Ent selle üle, mida pärast Flora väravat näitasime, võib uhke olla,” lõpetas Vassiljev.

Iluvärava löönud Ernest Agyiri: “Nägin, et Flora kaotas palli ja see tuleb minu suunas. Tõstsin korraks pea ja nägin, et väravavaht on väravast kaugel. Rohkem midagi mõelda polnudki, tegin ühe puute ja lõin.”

 “Kui ei proovi, siis ei tule välja ka! Väga hea meel, et saime tänu minu väravale punkti. Riietusruumis on praegu mõnus meeleolu, andsime endast kõik ja see punkt on senise hooaja kõige väärtuslikum,” sõnas ghanalane.

“Minu jaoks on niisugused mängud alati rasked, pean ka kaitses kõva panuse andma. Püüan iga mänguga seda aina paremini teha. Tunnetan end muidu hästi, sain ka väikesest vigastusest üle ja vorm läheb aina paremaks. Treener ütleb alati, et peame endasse uskuma, see aitas meid ka täna!” võttis Agyiri mängu kokku.

Agyiri 1-1 iluvärav

Nüüd ootab meeskonda Premium liigast väikene paus, kuna ees on ootamas koondiseaken. FCI Levadia astub võistlustulle uuesti 16.06, kui A.Le Coq Arenal võõrustame Pärnu JK Vaprust. Kohtumine algab 19:00.

Protokoll:

29. mail kell 17.15 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora 1:1 (0:1)
57. Ernest Agyiri – 18. Martin Miller

Väravasöödud: 57. x – 18. Ken Kallaste
Hoiatused: 15. Liliu, 20. Brent Lepistu, 68. Tarmo Kink (pingilt) – 15. Henrik Pürg
Eemaldamine: 31. Milan Mitrovic
Mänguolud: +13, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 1401
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Aron Härsing, Risto Eelmaa
Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen

FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Maximiliano Ugge, Rasmus Peetson, Milan Mitrovic, Marko Putincanin, Brent Lepistu, Ernest Agyiri (89. Frank Liivak), Artur Pikk, Zakaria Beglarišvili (70. Murad Velijev), Mark Oliver Roosnupp (70. Karl Rudolf Õigus), Liliu (55. Robert Kirss).
Varus: Artur Kotenko, Markus Jürgenson, Maksim Podholjuzin, Mihkel Ainsalu, Nikita Vassiljev, Karl Rudolf Õigus, Frank Liivak, Murad Velijev, Robert Kirss.

Flora: Karl-Romet Nõmm, Michael Lilander, Henrik Pürg, Joonas Tamm, Ken Kallaste, Markus Soomets, Konstantin Vassiljev, Martin Miller, Sergei Zenjov (88. Daniil Kuraksin), Henrik Ojamaa, Rauno Alliku (46. Mark Anders Lepik).
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Marko Lipp, Marco Lukka, Kristo Hussar, Mihkel Järviste, Daniil Kuraksin, Aleksandr Šapovalov, Mark Anders Lepik, Tristan Koskor.

Foto: Katariina Peetson

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner