FCI Levadia alistas Nõmme Kalju 3:0!

FCI Levadia alistas Premium liiga 20. vooru kohtumises Nõmme Kalju FC kindlalt 3:0 ning tõusis taas tabeliliidriks!

Kerge algrabeduse järel haaras Levadia mängul natist kinni tänu Ernest Agyiri superväravale. Eelmisel aastal Tallinna derbis FC Florale enda väljakupoolelt värava löönud ghanalane tegi seda taas. Aga sedapuhku veidi kaugemalt kui mullu. Distants Henri Pergi valvatud väravani oli 10. minutil vähemalt 65 meetrit, aga Agyiri vasaku jala löök hiilgava trajektooriga ja täpne, seis 1:0!

taadion rõkkas, Levadia juhtis ja haaras kohtumise enda kontrolli alla. Kalju proovis pikemate pallidega Levadia kaitsjate valvsust testida, aga midagi ohtlikku need üritused endast ei kujutanud. Nõmmekate kaitseliinist hõõgus aga ebakindlust, mis maksis kätte 30. minutil, kui 4. minutil esimese kollase kaardi saanud ja veerandtunni möödudes teisega flirtinud Avilov jäi kaotajaks duellis Mollo Bessalaga ja vajus talle trahvikastis selja tagant peale. Ernest Agyiri asus penaltit lööma ja lõi selle sisse, seis 2:0!

Kolmas värav ei pidanud ennast kaua ootama, kui Agyiri võttis esimese puutega Edgar Turi madala tsenderduse kontrolli alla ja teisega otse õhust võrku sahistas. Väga efektne värav, seis 3:0! Sellega oli mäng praktiliselt tehtud, sest poolajaks oldi ees juba 3:0!

Kaljul avanes 74. minutil võimalus auväravaks, kui vahetusest sekkunud Brent Lepistu ei silmanud Karl Andre Vallneri söötu vastu võttes selja tagant lähenenud Subbotinit ja tegi tollele karistusalas vea. Penaltit asus lööma Andre Fortune, aga FCI Levadia esiväravavaht Karl Andre Vallner tegi kauni tõrje ja jättis FCI Levadia värava puutumatuna!

Teise poolaja alguses sekkus mängu vahetusest Brent Lepistu, 61. minutil Mark Oliver Roosnupp ning oma FCI Levadia debüüdi tegi 70. minutil vahetusest sekkunud brassiillane Joao Pedro!

FCI Levadia suundub juba teisipäeva õhtul Slovakkia poole, sest ees ootab Konvrentsiliiga I eelringi kohtumine MŠK Žilinaga. Kohtumine on otseülekandes vaadatav ETV2 kanalilt, algusega 18:30.

Soeta pilet juba täna 20. juulil toimuvale kordumängule A.Le Coq Arenal! Kohtumine algab 19:45.