Sünnipäeva kohtumine: 1:1 viik FC Nõmme Unitedi vastu.

Eile, 22. oktoobril tähistas FCI Levadia üheskoos fännidega oma 26. sünnipäeva ning meistritiitli kindlustamist koduväljakul! Lõppseis FC Nõmme Unitedi vastu 1:1.

Eelmised kohtumised

Premium liiga on iga kohtumisega lõpule lähedamal – sel korral kohtus FCI Levadia Premium liiga 2024 hooajal neljandat ning ühtlasi viimast korda FC Nõmme Unitediga. Eelmised kolm kohtumist lõppesid kõik Levadia jaoks võiduga.

Esimene kohtumistest peeti 13. aprillil kodus, Sportland Arenal. FCI Levadial õnnestus külalismeeskond alistada 2:0 võiduga. Teine kohtumine leidis aset Männiku staadionil, kui juba esimesel poolajal seisis tablool 0:3 Levadialaste kasuks. Lõppskoor suudeti duubeldada ning FCI Levadia lahkus Männiku staadionilt 0:6 võiduga. Ka kolmandast omavahelisest kohtumisest korjas Levadia 3 punkti, sel puhul 0:1 võiduga taas võõrsil!

FC Nõmme United mängib sel hooajal esmakordselt Premium liigas. Klubijuhi Mart Poomi sõnul ei õnnestunud neil siiski liigasse püsima jääda, kuna alahinnati Premium liiga taset. FC Nõmme United peab järgmisel hooajal taas esiliigas mängima.

Eilne kohtumine

Eilses kohtumises, peale tiitli võitu, tegi Levadia peatreener algkoosseisus nii mõnedki muudatused. Näiteks, tegi oma Premium liiga debüüdi Oliver Ani, kes alustas põhikoosseisus ning mängis 90 minutit. Samuti alustas teisel korral sel hooajal põhikoosseisus Brent Lepistu. Meestest, kes ka üldjuhul Levadia põhikoosseisu varasemalt on kuulunud, mängisid eile esimesest minutist vaid meeskonna kapten Rasmus Peetson, Robert Kirss ning Frank Liivak.

Värskete Eesti meistrite saabumine väljakule oli aga eriti ilus! Nimelt tegi külalismeeskond FC Nõmme United staadionile sissemarssides Levadialastele tunneli, et soovida neile õnne meistritiitli puhul ning näidata austust tiimi vastu, kellega lahingusse asutakse.

Esimene poolaeg

Mäng algas küllaltki aeglaselt, kuid neljandal minutil sai vabalt löögile Moustapha Bah, kes virutas palli napilt mööda. Kuuendal minutil sai Maksim Gussev kasti tagant korralikult löögile, kuid FC Nõmme Unitedi mängijad suutsid edukalt blokeerida mängumehe pealelöögi. Nõmme United kaitses oma värava esist nii, kuis suutis ning esimene poolaeg lõppeski 0:0 viigiseisul.

Teine poolaeg

FCI Levadia soovis kodupublikule siiski näidata, kes värskelt Eesti meistriks tuli ning sünnipäeva puhul fännidele rõõmu pakkuda. Teisel poolajal asuti palju näljasemalt vastaste väravat ohustama ja tasu tuli 66. minutil, kui Maksimilian Skvortsov pani suurepärase palli Mark Oliver Roosnupule kasti, kes suunas palli osavalt tallaga Marko Meeritsa väravasse. Seis 1:0 koduvõistkonnale.

Juba kaks minutit hiljem sai väravasöödu andnud Skvortsov kastis palli, kuid jällegi olid Nõmme Unitedi kaitsjad ees ning klaarisid ohtliku olukorra. 75. minutil mängis FC Nõmme Unitedi ründaja Demidov osavalt mööda Michael Schjonning-Larsenist, kes kukutas vastase ründaja ja peakohtunik määras penalti. Nõmme Unitedi poolt asus penaltit realiseerima Luka, kes virutas palli Oliver Anist mööda, seis 1:1. Kuigi FCI Levadial oli lõpu eel paar head võimalust kastist väravat lüüa, siis seda seekord ei suudetud. Mäng lõppes 1:1 viigiseisul.

Sünnipäeva melu

Eilsele sünnipäevamängule kogunes 651 inimest! Jahedal sügisõhtul nauditi koos jalgpalli, sünnipäevajooki ning -torti. Samuti oli kohapeal fotoboks ning loosisime taaskord välja reisi Egiptusesse! Kohtumise lõpus tehti sünnipäeva meeleolus publikuga ka ühispilt ning kõik saadeti turvaliselt koduteele!

Järgmisena kohtume 3. novembril A. Le Coq Arenal, kui hooaja viimaseks kodumänguks on Tallinna derbi – FCI Levadia vs FC Flora. Antud kohtumisel läheb viimast korda loosi reis Egiptusesse! Kõik staadionile tulijad osalevad automaatselt loosis. Piletid on saadaval Piletitaskus.