Levadia noored alistasid finaalis Šahtari eakaaslased ja võitsid maineka Ida-Euroopa turniiri

FCI Levadia noored osalesid 9.02 – 11.02 Ateitis Cupil, mis on Ida-Euroopa üks mainekamaid rahvusvahelisi noorteturniire. Turniiril osaleb 20 võistkonda, kes jaotuvad võrdselt nelja alagruppi. 

Lisaks Levadiale oli Eesti võistkondadest U14 vanuseklassi turniiril osalemas ka FC Flora noored, kes paraku jäid oma alagrupis viimaseks. Rahvusvaheliselt osalesid lisaks Läti ja Leedu meeskondadele veel FC Saburtalo Tbilisi Gruusiast, Šahtar Donetsk Ukrainast ning Torino Juventus Itaaliast.

Foto: FCI Levadia U14 tähistamas 1-0 võiduväravat. Ateitis Cup / Ateitiscup.lt

Levadiaga kuulus ühte alagruppi veel Läti võistkonnad SFCA “Carnikava” ja Marupes NSS / SK Babite ning Leedu noored FA “Benfica-Ateitis” ja Kauno Žalgirio futbolo akademija. Levadia noored alistasid kõik alagrupikaaslased ja suisa nii, et endale ei lubatud lüüa mitte ühtegi väravat. Ise löödi alagrupis vastastele 14 väravat ja sellega võeti neljast mängust neli võitu ja kindel alagrupi võit. Kõikide mängude tulemused (ka teised alagrupid ning turniiripuu) on leitavad Ateitise kodulehelt.

FCI Levadia U14 juhendas Levadia akadeemia metoodikajuht Alex Piache, kellel oli mängijatele kindel sõnum turniiri eel. “Meie missioon oli algusest peale selge – aru saada faktoritest, mis teevad mentaliteedist võitja mentaliteedi, et mängijatel oleks julgust minna vastu tugevate vastaste vastu. Lisaks oli tähtis mõtteviis, mida jalgpall meile kõigile tähendab ja miks nad seda mängivad. Tähtis oli ka sõnum, et kust me tuleme, keda me esindame (klubi, oma nimi ja riik). Kui kõik need olid mängijatele selged, siis see aitas meid väljakul ja ma olen väga uhke oma mängijatele üle!”

Alagrupi võiduga kindlustati koht poolfinaalis, kus läksid omavahel vastamisi kõikide alagruppide võitjad. Levadia U14 mängumehed sattusid kokku Gruusia klubi FC Saburtalo Tbilisi eakaaslastega, kellega mängiti nagu võrdne võrdsega. Ka nemad võitsid alagrupis kõik mängud nii, et endale väravat ei lubatud lüüa. Mäng lõppes 1-1 viigiga ning penaltiseerias tõmbas pikema kõrre FCI Levadia. Teises poolfinaalis olid vastamisi Läti klubi Metta ja Ukraina klubi Šahtari noored. Ukrainlased olid poolfinaalis lätlastest 4-1 üle.

Finaalis Šahtariga vastamisi läinud Levadia noored olid Alex Piache sõnul väga motiveeritud ning vastast ei kardetud. Finaali mindi enesekindlalt ja näidati sisu, kus Levadia puurilukk tegi paar mitu vägevat tõrjet, oma võimalus realiseeriti ära ning võeti väga-väga magus 1-0 võit ülisuure vastase vastu. Šahtar Donetski noored alistati finaalis 1-0 ning poisid said tõsta taeva poole Ida-Euroopa ühe mainekama noorteturniiri võidukarika!

“Mängijad on väga õnnelikud selle suure saavutuse üle – ma usun, et see on nende senise noore karjääri parim saavutus ja kõige erilisem jalgpalliline moment! Me ootame sellele saavutusele ja erilistele momentidele tulevikus lisa!” Sõnas Alex Piache.

“Vastased olid väga tugevad. Kahtluseta oli kõige tugevam Ukraina satsi Šahtari noored kõige raskemad rivaalid, kellega me mängisime. Minu sõnum mängijatele oli lihtne – tehke seda, mida ma neilt palliplatsilt soovin ja ootan. Kõige tähtsam oli nautida mängu ja neid momente, mis seal tekkisid,” lisas treener lõpetuseks.

Levadia lõi turniiri vältel 16 väravat ning omale lasti lüüa vaid üks värav.

FCI Levadia klubipere on väga uhke oma noorte ja noortetreenerite üle!

Foto: Ateitis Cup / Ateitiscup.lt

FCI Levadia metoodikajuht ja U14 peatreener Alex Piache noortele juhiseid jagamas. Foto: Ateitis Cup / Ateitiscup.lt

Kaanefoto: FCI Levadia U14 võidukarikat tähistamas. Ateitis Cup / Ateitiscup.lt

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner