Meeste A-koonidesse said kutse 5 rohesärki!

7. septembril kogunes Eesti meeste rahvuskoondis ning ees on ootamas kaks Rahvuste liiga kohtumist. Koondisesse said kutse viis FCI Levadia mängijat!

Sel esmaspäeval, 7. septembril kogunesid koondislased taas, et selle koondiseakna jooksul lahingusse astuda Aserbaidžaani ning Rootsi vastu. Muuhulgas said Jürgen Henni valitud 26 mängija hulgast koondisekutse Mihkel Ainsalu, Rasmus Peetson, Michael Schjønning-Larsen, Ioan Yakovlev ning Karl Andre Vallner. Tegemist on Rahvuste liiga käimasoleva hooaja teise koondiseaknaga.

Eelmine koondiseaken

Viimase koondiseakna kohtumised lõppesid Eesti meestele kaotustega, kuid siiski tugevama vastupanuga kui varasemalt. Esmalt kohtuti kodus Slovakkiaga, kus tuli tunnistada vastaste 0:1 paremust. Levadialastest alustasid Slovakkia vastu Michael Schjønning-Larsen ja Mihkel Ainsalu. 78. minutil sekkus ka Ioan Yakovlev.

Rahvuste liiga teine kohtumine leidis aset aga Stockholmis, Strawberry Arenal. Levadia ridadest kuulus algkoosseisu vaid Michael Schjønning-Larsen. Ka vahetustest ei sekkunud enam ühtki Levadia mängijat. Kui Slovakkia vastu õnnestus Eesti koondisel värav peaaegu, et puhtana hoida, siis rootslaste vastu tuli tunnistada 3:0 paremust ning seda juba esimese poolaja lõpuks. Teisel poolajal ei õnnestunud meie meestel piisavalt vastupanu osutada ning lõppseis jäi 3:0. FCI Levadia kapten Rasmus Peetson jäi tervislikel põhjustel kõrvale ning väravavaht Karl Andre Vallner kätt valgeks ei saanud.

Tulevad kohtumised

Mõlemad kohtumised peetakse kodus, A. Le Coq Arenal. Esimese Rahvuste liiga kohtumise avavile kõlab 11. oktoobril kell 19:00. Teise kohtumise avavile kõlab 14. oktoobril kell 21:45. Nagu koondise kohtumistele omane, siis mängueelne soojendus saab alguse 45 minutit enne avavile kõlamist ning hümnid tulevad esitamisele 15 minutit enne matši algust.

Soovime Levadia meestele ning kogu koondisele edu!