Liidrite lahingust väljus võitjana FCI Levadia, kes sammus suure sammu tiitli suunas!

25. augustil võõrustas FCI Levadia Premium liiga 25. voorus Nõmme Kaljut, oma lähimat jälitajat. 1402 pealtvaataja ees võttis võidu FCI Levadia skooriga 3:0

Mõlemad meeskonnad alustasid elavalt ja energiliselt, kuid esimene suurem väravavõimalus tekkis Nõmme Kaljul, kui 7. minutil puges ääre pealt läbi Pavel Marin, kes saatis palli värava eest läbi, kuid keegi pallile pihta ei saanud. Pall veeres üle otsajoone.

Sellest samast rünnakust sai alguse Levadia rünnak. Ioan Yakovlev surus enda äärest läbi ning lõikas keskele. Sealt mängis end löögile, kuid pall lendas napilt väravast mööda. Mängitud oli vaid 8. minutit.

Värav! Või siis mitte. Kogu A. Le Coq Arena arvas, et FCI Levadia asus kohtumist 12. minutil juhtima, kuid VAR arvas teisiti. Nimelt surus Ioan Yakovlev oma äärest uuesti läbi, söötis Musabale, kelle löök paarilt meetrilt ebaõnnestus. Löögist sündis ideaalne sööt, mis jõudis Roosnupuni. Roosnupp lõi ühe meetri pealt posti ning pall põrkus talle tagasi, kuid läks vastu kätt ning värav tühistati õiglaselt.

Värav! 20. minutil lõi Robert Kirss imeilusa värava 20 meetri pealt. Õigus sai oma vasakul äärel palli jalga, varus aega ning ootas, kuni Robert Kirss avaneks. Seda ka tipuründaja tegi ning sai söödu – ühe puutega pööre värava suunas ning sealt parema jalaga tugev keerutav löök kaugemasse küljevõrku. Seis 1:0.

Pärast seda väravat juhtus midagi Nõmme Kalju mängijatega ning paari minuti jooksul tekitas Richie Musaba oma abilistega mitu ohtlikku rünnakut. Henri Perk pidi tegema 28. ja 29. mänguminutil kaks väga head tõrjet, et hoida seis minimaalsena.

30. minutil Kalju kogus end ning sai ise hakkama ohtlikku ja pika rünnakuga, kus saadi mitu korda löögile, kuid ainult rünnaku lõpetav löök lahkus ründaja jalast kaugemale kui paar meetrit – ei blokeeritud. Kuid see löök lendas napilt postist mööda.

Kuni 41. minutini oli rohkem võitlus positsiooni pärast, siis keskkaitsja ja Levadia kapten Rasmus Peetson andis ideaalse söödu jooksu peale eesliinile, kuid viimasel hetkel sai jala vahele Kalju kaitsja. Sellest sündis nurgalöök, millele sai pea vastu Peetson ise, kuid pall vuhises tagumisest postist napilt mööda. Selle seisuga mindi ka vaheajale.

Teine poolaeg

Teist poolaega alustas koduvõistkond FCI Levadia palli valdamisega ning mängu üle kontrolli haaramisega – Kalju üritas seda takistada.

54. minutil sai Levadia väravavaht kirja oma selle mängu esimese ja väga hea tõrje tõrjudes ohtlikku madala löögi nurgalöögiks.

56. minutil Levadia vastab üliohtlikku rünnakuga. Levadia ründajad said löögile – Henri Perk Kalju väravasuul tõrjus Yakovlevi löögi, mis põrkus Robert Kirssile, kelle löök paarilt meetrilt blokeeriti kaitsja poolt.

63. minutil läks Kalju ründaja Marin üks-ühele Karl Andre Vallneriga, kellest viimane jäi peale ning tõrjus löögi posti.

MILLINE VÄRAV! Mihkel Ainsalu näitas Robert Kirssile, et ka tema oskab! Vahetusest sekkunud Joao Pedro söötis äärelt keskele Mihkel Ainsalule, kes pööras ühe puutega värava poole ja virutas vähemalt 25 meetri pealt otse ristnurka!

MINUT HILJEM 3:0! 66. mänguminutil saatis Mavretic peene liigutusega teda katnud mehe kohvile ning astus värava suunas. Märkas sõpra, kes jooksis liini taha ning pani talle perfektse söödu. Oliver võttis hea puutega palli omaks ning mängis vastutulnud Henri Perkist mööda ja lõi tühja. Seis 3:0.

Pärast seda väravat vajus mängus tempo aeglasemaks ning Levadia kontrollis mängu. Nõmme Kalju tekitas poolikuid olukordi ja ühe karistuslöögi, kuid Vallnerile ohtu ei kujutatud. Mäng lõppes 3:0 Levadia võiduga.

FCI Levadia järgmine mäng 30.08 FC Flora vastu külalisrollis.

Fotod: Brit Maria Tael.