Levadia kaotas kodus mõrudalt ja minimaalselt, kuid langes võideldes

FCI Levadia läks mängule vastu teadmisega, et neil on vaja vähemalt neljaväravalist võitu, et viia mäng lisaajale. Alustati tugeva survega.

FCI Levadia alustas kohtumist sarnaselt nagu võõrsil, kuid väravat seitsme minutiga lüüa ei suudetud. Küll aga suudeti luua ohtlikke olukordi – näiteks sai Robert Kirss kukkumise pealt löögile, kuid pall veeres eest postist napilt mööda.

18. minutil teeniti esimene nurgalöök, mis ise ohtlikuks ei muutunud, kuid järelrünnakul sai löögile meeskonna kapten Rasmus Peetson, kelle löök blokeeriti viimasel hetkel ning Rohesärgid teenisid uue nurgalöögi. Sellega tekitati uus oht, kui kastist välja põrganud palli virutas värava poole Ioan Yakovlev, kuid selgelt üle värava.

24. minutil surve jätkus – Ioan Yakovlev üritas enda äärelt läbi murda ja palli kasti panna, kuid viimasel hetkel sai kaitsja oma vara vahele ning Levadia teenis järjekordse nurgalöögi.

Ioan Yakovlev sai esimesel poolajal ka üks-ühele, kuid Osijeki kiire keskkaitsja jõudis olukorda lappima ning libastas end löögile ette – järjekordne nurgalöök.

32. minutil vastastel esimene tõsine rünnak, kui ca 20 meetri pealt teenisid karistuslöögi. NK Osijeki ründaja lõi palli värava poole, aga väga pehmelt ning Oliver Ani püüdis selle probleemideta.

34. mänguminutil sai Joao Pedro kaugemalt löögile, kuid vatsaste väravavahile see suuri probleeme ei valmistunud – püüdis kindlalt. Pärast seda momenti ükski võistkond tõsisemaid rünnakuid kätte ei saanud ning pigem toimus keskvälja võitlus. Vaheajale mindi 0:0 seisul.

Teine poolaeg

Rohesärgid alustasid tormiliselt, kuid väravat teisel poolajal lüüa ei suudetud. Küll tekitati poolikuid momente, millest tulid nurgalöögid, kuid midagi suurt vastaste väravavaht välja tõrjuma ei pidanud.

Küll tegi ühe supertõrje seekord väravas alustanud Oliver Ani ning hoidis Levadiat 0:0 viigis kinni. Sellest jäi väheks, sest horvaadid murdsid 63. minutil kaitseliinist läbi ning parem ääreründaja oli Levadia väravavahiga minemas üks-ühele. Ta kasutas oma võimaluse ära ning viis külalised 1:0 juhtima.

Sellise skooriga kohtumine ka lõpes. Rohesärkide järgmine kodumäng on pühapäeval võõrsil Nõmme unitedi vastu. Nüüd ei ole muud eesmärki, kui võtta meistritiitel ja järgmisel hooajal alustata UEFA Meistriteliiga 1. eelringist.

Kaanefoto: Katariina Peetson/jalgpall.ee