Levadia järelkasvumeeskond saavutas Esiliigas neljanda koha

FCI Levadia duubelvõistkond ehk FCI Levadia U21 saavutas sellel hooajal Esiliigas 4. koha. Meeskonna suurim väravakütt oli 15-aastane.

Levadia noored teenisid Esiliigas 36 mänguga 16 võitu, 9 viiki ja 11 kaotust. 36 mänguga löödi vastastele 57 väravat ja endale lasti lüüa 46 väravat. Eelmisel aastal oli selliseks saldoks 21 võitu, 5 viiki ja 10 kaotust, mille jooksul löödi 85 väravat ja endale lasti lüüa 45 väravat. Ainult Nõmme United ja Viimsi JK lasid omale vähem väravaid lüüa, vastavalt 29 ja 35 väravat, kellest esimene teenis Esiliiga võiduga kohe Premium liigas ning Viimsi hakkab mängima veel üleminekumänge Tartu Tammegaga, et selgitada välja, kumb võistkond osaleb järgmisel hooajal Premium liigas.

Enim mänguminuteid teenis Artur Sakarias, kes sai Esiliigas kirja 2603 minutit. Talle järgnesid Aleksander Filatov 2568 minutiga ja Jevgeni Tšernjakov 2515 minutiga. Parim väravakütt oli 14 väravaga Maksimilian Skvortsov, talle järgnesid 10 ja 7 väravaga Patrik Kristal ning Nikita Grankin.

FCI Levadia U21 abitreener Nikita Martõnov sõnas, et treenerid jäid muidu hooajaga rahule, kuid oleks saanud rünnata ka paremaid kohti. “No kui aus olla, siis oli hea võimalus 3. kohta rünnata ja võib-olla isegi 2. kohta, aga lõpp läks kahjuks käest ära. Vajame veel aega, et analüüsida seda hooaega, et järgmine hooaeg oleksime edukamad, aga üldiselt poisid olid tublid. Mängisime sellel aastal sisuliselt U21/U19 kahte liigat ühe kooseisuga – palju oli rotatsiooni ja koormust,” sõnas Martõnov.

Treenerite sõnul on praegu raske poiste arengut hinnata, läheb vaja rohkem aega. “Raske on praegu hinnata, vaatame järgmise hooaja lõpus. Nende poistega on töö tegemiseks rohkem aega vaja. Uus treener alles tuli Hispaaniast ja ka tema vajas aega, et kohaneda Eesti liigaga ja Eesti mängijatega. Eesmärk oli noorendada meeskonda ja anda neile võimalust ja aega sisse elada meeste jalgpalli. Paljud tegid see aasta debüüdi. 2007. aastal sündinud poiste puhul on seda eriti vaja – osad poisid alles sellel hooajal hakkasid põhikoosseisu pääsema. Paljude poiste puhul oli see esimene hooaeg meeste liigas, mis on iseenesest juba nii noortele poistele uus kogemus, mis vajab aega. Neljas positsioon on meie jaoks vägagi jätkusuutlik ning arenemisruumi pakkuv,” lisas abitreener.

Kuna U21 võistkondade põhiline eesmärk on valmistada noormängijaid ette põhimeeskonna jaoks, siis treenerite sõnul see protsess käib kenasti. “Meie kõige tähtsam eesmärk on valmistada ja kasvatada FCI Levadia ja Infoneti jalgpallikoolidest mängijaid esindusmeeskonna ja kindlasti ka Eesti koondise jaoks. See hooaeg 15-aastane Maksimilian Skvartsov lõi Esiliigas 14 väravat ja tuli meeskonna parimaks väravalööjaks -see on fantastiline! Väga hea näide ja motivatsioon noortele, kes täna veel mängivad noorte liigades. See oli ka tema debüüthooaeg. Üheksa mängijat sellel aastal mängisid oma vanuse noortekoondistes. See on hea tulemus, aga saame veel paremini, ma usun,” lõpetas Martõnov.

 

 

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner