FCI Levadia pidi 102. Tallinna derbis tunnistama vastaste minimaalset paremust

30. augustil kohtusid A. Le Coq Arenal Premium liiga 102. Tallinna derbis FC Flora ja FCI Levadia. Koduvõistkond võttis 2:1 võidu.

Tallinna derbit oli tulnud vaatama 2360 inimest, kes said osaks vingest jalgpallilahingust. Flora alustas mängu sirgjooneliselt ning juba kolmandal minutil läksid kohtumist juhtima. Michael Schjönning-Larsen üritas tema selja taha minevat palli omaks võtta, kuid ebaõnnestus ning pall põrkas ilusti ette Sergei Zenjovile, kes läks Vallneriga silmitsi ning realiseeris talle avanenud võimaluse.

Esimene poolaeg kuulus täiesti Florale, kui juba 9. minutil tekkis järgmine ohtlik väravavõimalus, kuid Sappineni löök veeres väravast mööda. Järgmine rünnak juba neli minutit hiljem, kuid Vallner tõrjub Danil Kuraksini löögi.

FCI Levadia sai esimese pooliku võimaluse 16. minutil, kui Rasmus Peetson uhas väravale peale ca 30 meetri pealt, kuid pall lendas selgelt üle ja mööda.

Juba kolm minutit hiljem asus Flora kiirrünnakule vasakult äärelt Kuraksini kaudu, kes söötis keskele Konstantin Vassiljevile, kes omakorda paremale äärele Zenjovile, kes omakorda kohe andis palli Kostjale tagasi. Kostja lõi tugeva löögi peale, kuid Vallner tõrjus ka selle rünnaku.

22. minutil tuleb Flora jälle oma vasakult äärelt Kuraksini kaudu rünnakule, kes suutis palli viia kasti. Kastist sai löögile Sergei Zenjov, kelle löögi Vallner jalaga tõrjus.

FCI Levadia jüudis esimest korda väga ohtlikult vastaste kasti 24. Minutil, kui kena kombinatsiooniga mängiti Richie Musaba löögile, kuid kelle löök kahjuks läks väravast natukene mööda.

43. minutil oli õhus 2:0 värav, kui jälle vasakust äärest sai Kuraksin minema, söötis Sappinenile jooksu peale, kuid kelle löögi tõrjus järjekordselt Vallner. Vaheajale mindi 1:0 Flora eduseisuga

Teine poolaeg

Teist poolaega alustas külalisvõistkond FCI Levadia palju-palju paremini kui esimest poolaega. Pandi surve ja pressing peale ning hakati oma mängu järjest rohkem peale suruma. 57. minutil jõuti esimese ohtliku olukorrani, kuid Mavretici kauglöök väravas ei maandunud.

FC Flora mängis kiirrünnakute peale. 67. minutil teeniti nurgalöök, mis muutus ohtlikuks, kuid Vallner oli eespostis valvel ning tõrjus kindlalt.

76. minutil sündis Levadia parim väravavõimalus, kui Richie Musaba pani vaheajal vahetusest sekkunud Yakovlevi jooksu peale, kes läks Grünvaldiga silmitsi. Grünvald tõrjus löögi jalaga, kuid pall oli endiselt värava poole veeremas. Appi tõttas keskkaitsja Kolobov, kes olukorra viimasel hetkel Flora jaoks päästis.

78. minutil sündis värav, mida otsustas mängu saatuse. Rauno Alliku sai vasakult äärest jooksu, murdis kasti ning lõi peale – Vallner tõrjus ja suunas palli penaltipunkti poole. Sealt korjas selle üles Tony Varjund, kes võttis palli omaks ning lõi jüuga võrku. Flora juhtis 2:0.

87. minutil tuli mängu lootust ja pinget tagasi. Ioan Yakovlev pani keerutava palli kasti, mille suunas Flora kaitsja Kolobov ise omale võrku. Seis 2:1 Florale.

90. minutil läks Ioan Yakovlev paremast äärest kaugelt ise löögile. Löök oli hea ning ette posti, kuid Grünvald tõrjus selle enda ette ja seejärel püüdis palli.

Mäng lõppes FC Flora 2:1 võiduga. Nüüd koondisepaus ning oleme Premium liigas tagasi 14. septembril.