FCI Levadia alistas Tipneri karikasarjas Viljandi JK Tuleviku seisuga 8:1!

Täna, 11. septembril peeti A. Le Coq Arenal Evald Tipneri 1/16 karikafinaal. Vastamisi astusid FCI Levadia ning Viljandi JK Tulevik. 1/8 finaali liigub edasi FCI Levadia, kel õnnestus lausa kaheksal korral võrku sahistada.

Koondisepausi lõpetas sel sügisel FCI Levadia meeskonna jaoks Evald Tipneri 1/16 karikafinaal. Vastaseks Viljandi JK Tulevik, kelle vastu mängiti viimati 2021. aasta sügisel. Nagu oodata oli, siis praeguste Premium liiga liidritena alistati Esiliiga B tabeli põhjas asuv Viljandi JK Tulevik kindlalt 7-väravalise eduga. Tänase mänguga ei tähistatud vaid edasipääsemist 1/8 Tipneri karikafinaali, vaid ka FCI Levadia endise kapteni Brent Lepistu naasemist palliplatsile!

FCI Levadia alustas mängu eriti julgelt – algkoosseisu kuulusid vaid kaks meest, kes enne koondisepausi FC Flora vastu alustasid. Esimene pooleaeg lõppes seisuga 3:0 kodumeeskonna kasuks. Väravate autoriteks Moustapha Bah (22′), Ioan Yakovlev (31′) ning Frank Liivak (41′). Ühelegi väravale veel vastust ei tulnud.

Alles teise poolaja alguses (53′) lõi Oscar Joost Viljandi JK Tuleviku eest värava ning kodumeeskonna eduseisu kahandati kolmelt väravalt kahele. See värav jäi sedapuhku ka ainukeseks vastuseks Viljandi JK Tuleviku poolt. Edasistel minutitel õnnestus Levadia meestel võrku sahistada veel viiel korral: Aleksandr Zakarliuka (61′ ja 79′), Moustapha Bah (64′), Maksim Gussev (81′) ja Bourama Fomba (87′).

Kindlas eduseisus lahkus FCI Levadia Tiperi 1/16 karikafinaalist võitjana ning suundub edasi 1/8 karikafinaali, kus minnakse vastamisi FC Elvaga. Kohtumisel täpne kuupäev on veel selgumisel. Meeskonnalt kokkuvõttes hea esitus ja tubli mäng.

Kodustaadionil kohtume taas juba sel laupäeval, kui Premium liiga 27. voorus minnakse vastamisi JK Narva Transiga. Tule mängule ja aita meeskond sammukese võrra tiitlile lähemale! Piletid leiad siit.