FCI Levadia alistas koondskooriga 2:0 FA Šiauliai ning edenes Konverentsiliiga teise eelringi!

Levadia kohtus FA Šiauliaiga esmalt võõrsil Leedus, kus vastased alistati 2:0 ning eile, nädal hiljem, A. Le Coq Arenal, kus ilmtingimata võitu polnud vaja, kuid meeskond seda ikkagi tahtis. Mäng lõppes 0:0 seisul.

Rohesärkide prioriteet teises mängus oli mängu ja vastaste kontrollimine, et nad väravat ei suudaks lüüa, sest tegelikult oli ju 2:0 eduseis olemas. Sellega saadi kenasti hakkama, kui vallati enesekindlalt palli ja loodi endale ka mitmeid häid võimalusi, et ise värav lüüa.

Esimesel poolajal oli paar mitu ohtlikku olukorda, mis tekkisid Richie Musaba kaudu, kuid kõige lähemale värava löömisele jõudis Ioan Yakovlev, kes sai 15. minutil karistusalas vabalt löögile, kuid pall põrkas tema jaoks liiga kõrgele ning virutas löögi üle värava.

Kui Levadia proovis esimesel poolajal kontrollida mängu, siis teisel poolajal saadi sellega suurepäraselt hakkama. Momente tekitati omajagu, kuid pall väravasse ei läinud. Mis veelgi tähtsam, vastastel oli väga keeruline võita pall ning kui nad seda tegid, siis Levadia lämmatas neid oma pressinguga ning mitmel puhul Šiauliai mehed tegid söödueksimusi, kui söötsid palli lihtsalt väljaku piirjoontest üle.

Staadionile tulnud 1198 inimesel jäid küll väravad nägemata, kuid rõõmustada said nad ikkagi, sest FCI Levadia võitis FA Šiauliaid koondskooriga 2:0 ning edeneti Konverentsiliiga 2. eelringi! Kõik inimesed ei saanud rõõmustada, sest kohale oli tulnud ka posu Leedu klubi fänni, kes terve kohtumise ning ka lõpuvile järel oma meeskonnale kaasa elasid – aplaus! Järgmises ringis ootab Levadiat ees Horvaatia klubi Osijek, kes jäi mullu oma kodumaaliigas neljandaks. Esimene kohtumine järgmisel neljapäeval võõrsil ning nädal pärast seda kodumäng A. Le Coq Arenal. Piletite info anname teada esimesel võimalusel!

Enne euromänge kohtub FCI Levadia kodus Premium liiga raames veel pühapäeval FC Kuressaarega. Piletid saadaval Piletitaskus ning Rohkem infot Levadia Facebooki ürituse all.

Mida rääkisid asjaosalised?

Curro Torres rääkis peale mängu SoccernetTV-le, et on meeskonna esitusega rahul: “Oli tõsine mäng, esimese poolaja esitus oli normaalne ja teine poolaeg parem – hea mäng ja hea pingutus. Nüüd tuleb taastuda ja valmistuda teise ringi mänguks Horvaatias.”

Kui esimeses mängus ei olnud vastastel hea tulemus, siis oli võimalus, et teisele mängule tullakse agressiivsemalt, suurema intensiivsuse ja kõrge pressiga. See tegi esimesel poolajal mängu raskemaks, aga samm-sammult saime mängu paremini kontrolli alla ja oli hea võimalus ka võiduks, kuid olen väga rõõmus ka viigi üle,” lisas juhendaja.

Kapten Rasmus Peetson ise jäi nii enda kui ka meeskonna esitusega kokkuvõttes rahule: „90 minuti vältel oli üldiselt asi meie kontrolli all. Ei mäleta, et vastastel oleks olnud 100-protsendilist võimalust. Šiauliai oli alguses palliga aktiivsem ja meie üritasime liiga rutakalt tegutseda,“ arutles Levadia kapten. „Esimese poolaja viimased 15 minutit kontrollisime juba meie palli ja tempot. Teine poolaeg oli nagu esimese poolaja lõpp. Mängisime targalt, pall oli meie käes, vahetasime ääri ning meil tekkis võimalusi. Šiauliai oli esimese mänguga võrreldes keskelt kompaktsem ja seega proovisime rohkem äärte kaudu.“

Fotod: Katariina Peetson/jalgpall.ee