Levadia mängis kolmandat korda 0:0 viiki Pärnu Vaprusega

FCI Levadia mängis selle Premium liiga hooaja jooksul kolmandat korda Pärnu Vaprusega 0:0 viiki ning vahe Floraga on juba viis punkti. 

Premium liiga 34. voorus võõrustas Levadia Pärnu Vaprust ning 2023. hooaja jooksul tehti kolmas omavaheline 0:0 viik. Samal päeval, üks tund hiljem, alistas Flora võõral väljakul Narva Transi 3:1 ning suurendasid Levadia ees edu viie punktiliseks. Kaks vooru on veel jäänud ning mängus on kuus punkti.

Järgmine kohtumine võib otsustada tiitli saatuse või siis lükata see viimasele voorule. Flora vajab 99. Tallinna derbist vaid viigipunkti, et tiitel kindlustada, aga Levadia vajab võitu rivaali üle, et lükata tiitlilahing viimasesse vooru. Viimases voorus kohtuvad Paide Linnameeskond ja Levadia ning FC Flora ja Nõmme Kalju. Kui Levadia peaks derbis Flora alistama, on neil vaja ise alistada Paide Linnameeskond ning loota, et Nõmme Kalju mängib vähemalt Floraga viiki. Siis oleks Levadia ja Flora samadel punktidel, kuid Levadia võidaks tiitli omavaheliste mängude tõttu ning kui Kalju võidab Florat, võidetakse tiitel Flora eest ühe punktida.

Need kõik on oletused ning tegelikkuses raskesti teostatavad, sest Levadia on viimases kahes mängus punkte kaotanud – kaotus Kalju vastu (3:4) ning viik Pärnuga (0:0). Mis aga juhtus Levadia – Pärnu mängus? 224 pealine publik nägi VARiga tühistatud väravat, punast kaarti ning väravavõimalusi, kuid mitte väravaid, mis oleks lugenud. Levadia alustas mängu hästi ning domineeris mängu põhimõtteliselt algusest lõpuni. 36. mänguminutil toimetas Joao Pedro nurgalöögi tagumisse posti, kus see läbi mitmete rikošettide jõudis Heitorini, kes selle ka väravasse lõi. Pärast mõneti VARi vaatamist otsustas peakohtunik väravat mitte lugeda, ilma, et oleks ise ekraani juurde olukorda hindama läinud. Levadia mängijad tundsid, et neile tehti liiga ning see tunne oli ka peale lõpuvilet. 67. mänguminutil sai Levadia keskkaitsja Heitor otse punase kaardi ning Levadia jäi ühe mehega vähemusse. Sellest hoolimata oli surve suur, kuid lõpuni välja Pärnu väravat lahti muukida ei suudetud.

Levadiat ootab 5. novembril ees Eesti kõrgliiga 99. Tallinna derbi, kui viimases kodumängus võõrustatakse Florat. Hetkel veel on lahtine, kas mäng toimub A. Le Coq Arenal või Sportland Arenal – kõik oleneb A. Le Coq Arena murukvaliteedist ja hetkeolukorrast. Rohkem infot Levadia Facebookist ja piletid leiab Piletitasku veebilehelt ning mängupäeval staadionilt.

Protokoll

Tallinna FCI Levadia – Pärnu JK Vaprus 0:0

Hoiatused: 39. Curro Torres (peatreener), 40. Edgar Tur – 41. Kevin Kauber
Eemaldamine: 67. Heitor
Mänguolud: +5, uduvihmane ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 224
Peakohtunik: Kevin Kaivoja
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Reelika Turi
VAR: Kristo Külljastinen
AVAR: Lauri Salei

Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur (78. Felipe Felicio), Heitor, Bourama Fomba, Michael Schjönning-Larsen, Rasmus Peetson, Mihkel Ainsalu, Mark Oliver Roosnupp, Joao Pedro (68. Til Mavretic), Ioan Yakovlev (78. Robert Kirss), Mollo Bessala (78. Nikita Vassiljev).
Varus: Oliver Ani, Felipe Felicio, Til Mavretic, Murad Velijev, Robert Kirss, Nikita Vassiljev, Brent Lepistu.

Vaprus: Ott Nõmm, Sander Kapper, Kristjan Kask, Uku Kõrre, Joonas Sild, Reno Mark (63. Mathias Villota), Robin Limberg (63. Reimo Madissoo), Kevin Kauber, Raimond Eino (78. Matthias Limberg), Enrico Veensalu, Markus Miiter (63. Ronaldo Tiismaa).
Varus: Hendrik Vainu, Magnus Villota, Martin Käos, Virgo Vallik, Reimo Madissoo, Mathias Villota, Matthias Limberg, Sander Kõlvart, Ronaldo Tiismaa.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner