Levadia alustas liigahooaega suure võiduga

FCI Levadia alistas koduväljakul suure skooriga Narva Transi. Mäng lõppes tulemusel 6:0 ja Levadia poolelt said jala valgeks viis erinevat mängijat.

Levadia poolt alustas algkoosseisus Richie Musaba, kelle jaoks oli tegemist debüüdiga nii Premium liigas kui ka Levadia särgis. Teisel poolajal said debüüdi kirja Ken Kallaste ja Maksimilian Skvortsov. Kallaste tegi debüüdi Levadia särgis ning Skvortsov tegi debüüdi Premium liigas. Maximilian tegi Levadia särgis debüüdi juba eelmise hooaja lõpus Tipneri karikasarjas, kus lõi ka värava Tammeka võrku. Ken Kallaste sekkus mängu teise poolaja alguses ning Skvortsov liitus mänguga 73. minutil.

Maksimilian Skvortsov tegi Premium liiga debüüdi. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Levadia alustas mängu kõrge tempoga, mis tasus end kohe ära. Mängu 4. minutil teeniti karistuslöök Levadia paremalt äärelt karistusala ja küljejoone vahelt. Palli toimetas karistusalasse Joao Pedro ning Levadia hooaja esimese värava lõi kapten Rasmus Peetson, kui Pedro tsenderduse suunas otse õhust Narva väravaluku seljataha.

Pärast väravat surve kestis ning 26. mänguminutil läks Levadia Mihkel Ainsalu imelisest kauglöögist 2:0 juhtima. Väravale eelnes kena ühe-kahe puute söötudega kombinatsioon, millega mängiti Ainsalu karistusala piiripeal vabaks, kes lõi ühe puutega jala pealse ja väliskülje vahelise kohaga värava esimesse ristnurka. Narva väravavaht Matrossovil polnud selles olukorras midagi teha.

Kuid see polnud veel esimesel poolajal kõik – värava lõi ka mängumees, kellele see tähendas palju ning peale väravalöömist oli näha, et ründajal tekkis emotsionaalne kergendus. Nimelt viis Felipe Felicio Levadia 3:0 juhtima mängu 40. minutil. Värav sündis Til Mavretici eeltöö tulemusel, kui ta keskväljas varastas Narva mängijalt palli ja söötis selle kiiresti Richie Musabale, kes vedas seda natukene edasi ning leidis vaba Felicio, kes läks väravavahiga üks-ühele. Felipe viimistles rünnaku meisterlikult ja otsustas mängu lõppsaatuse.

Vaheajale mindi 3:0 eduseisus ning Curro Torres võis oma hoolealuste üle uhke olla – Narva Transile ei antud hingamisruumi ning Narva ei suutnud tekitada ohtlikke olukordi.

Teist poolaega jätkati samamoodi kõrge tempo ja survega Narva mängijate suunas. Värske debütant murdis efektsete liigutustega vastaste karistusalasse, kus ta vea hinnaga peatati ning kohtunik määras penalti. Penaltit läks löömas Til Mavretic, kes selle ka realiseeris, millega kustutati Narva lootused täielikult. Tagasituleku mõtted kustutas täielikult Felicio, kes lõi minut hiljem oma mängu teise ja Levadia viienda värava. Narva Transi äärevahetuse katse võttis vahelt Ioan Yakovlev, kes söötis palli kiiresti Feliciole, kes omakorda külmanärviliselt lõi palli Matrossovi seljataha.

Richie Musaba lõi debüütmängus värava! Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Naela lõi kirstu Musaba, kes sai oma debüütmängus kirja peale väravasöödu, teenitud penaltile ka värava. 70. mänguminutil röövis ta nahhaalselt Narva Transi keskkaitsjalt karistusala lähistelt palli ning läks väravavahiga silmitsi. Silmitsi olles tundis Musaba end enesekindlalt ning skooris oma esimese värava Levadia särgis, tehes skooriks 6:0. Selle skooriga mäng ka lõppes.

Mängu tuli vaatama 289 pealtvaatajat, kes hoidsid üleval meeleolukat atmosfääri ning näitasid, et olid meeskonnale igal ajal toeks. Järgmine kodumäng alles 31. märtsil, kui võõrustatakse Paide Linnameeskonda. Enne seda paar võõrsilmängu ning koondisepaus. Järgmine mäng juba 9. märtsil kell 14:30 Kuressaares.

Protokoll:

2. märtsil kell 14.30 Sportland Arenal

Tallinna FCI Levadia – JK Narva Trans 6:0 (3:0)
5. Rasmus Peetson, 26. Mihkel Ainsalu, 40., 63. Felipe Felicio, 62. pen. Til Mavretic, 70. Richie Musaba

Väravasöödud: 5. Joao Pedro, 26., 63. Ioan Yakovlev, 40., 62. Richie Musaba, 70. x
Hoiatused: 23. Bourama Fomba, 49. Felipe Felicio, 74. Joao Pedro – 58. Shalva Burjanadze, 60. Vaja Nemsadze (pingilt), 61. Aleksei Eremenko (pingilt), 73. Zakaria Beglarišvili
AVAR: Tauno Rämson

Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Rasmus Peetson, Bourama Fomba (46. Ken Kallaste), Edgar Tur, Til Mavretic (68. Nikita Vassiljev), Mihkel Ainsalu, Ioan Yakovlev (68. Mark Oliver Roosnupp), Richie Musaba (73. Maksimilian Skvortsov), Joao Pedro, Felipe Felicio (68. Robert Kirss).
Varus: Oliver Ani, Mark Oliver Roosnupp, Robert Kirss, Ahmad Gero, Frank Liivak, Ken Kallaste, Aleksander Filatov, Nikita Vassiljev, Maksimilian Skvortsov.

Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Ivanjušin, Kelsey Egwu, Šalva Burjanadze, Artjom Škinjov (46. Taaniel Usta), Bi Sehi Elysee Irie (46. Jegor Žuravljov), Leonardo Rolon, Deniss Poljakov (27. German Šlein), Zakaria Beglarišvili, Landry Kabore, Sergo Kuhhianidze.
Varus: Aleksandr Kraizmer, Deniss Sibul, Vaja Nemsadze, Taaniel Usta, Valeri Šantenkov, Jegor Žuravljov, Aleksandr Jegorov, Viktor Kudrjašov, German Šlein.

Kaanefoto: Rasmus Peetson avas Levadia väravatearve 2024. aastal! Foto: Liisi Troska/jalgpall.e