FCI Levadia teenis hooaja esimese viigipunkti

FCI Levadia teenis oma hooaja esimese viigipunkti Pärnu Vapruse vastu. Enne seda kohtumist võideti kõik kohtumised – Premium liigas jätkatakse kindla liidrina.

Kui esialgu olid FCI Levadia mängumehed natukene mornid tehtud 1:1 viigi üle, siis kurvastamiseks pole põhjust, sest kõik lähikonkurendid kaotasid samuti punkte. Paide kaotas Tartu Tammekale kodus 0:1 ning Nõmme Kalju ja FC Flora mängisid 2:2 viigi. Virtuaalselt jäi Kalju ja Floraga sama punktivahe ning Paide eest sammuti ühe punkti võrra kaugemale.

FCI Levadia alustas mängu hästi, haaras kontrolli ning hakkas vastast survestama. Sellest hoolimata tuleb tõele näkku vaadata ning just väga palju väravamomente ei suudetud luua. Küll aga suutis end suure kiirusega kasti murda Larsen, kes võeti Pärnu Vapruse kaitsja poolt veaga maha. Peakohtunik määras penalti, millele keegi eriti ei protesteerinud. 24. minutil läks Ioan Yakovlev seda penaltit lööma – Ott nõmm väravasuul hüppas küll valele poole, kuid Yakovlevi löök tabas posti. Esimesena jõudis pallini Robert Kirss, kes hakkas palli väravasse lööma, kuid Pärnu kaitsja tuli vahele ning Kirss kukkus ja haaras jalast. Pärast natukene VARi vaatamist määras peakohtunik Martti Pukk uue penalti, mida läks seekord lööma Mihkel Ainsalu. Ainsalu realiseeris penalti külmavereliselt 27. minutil. Vaheajale mindi 1:0 eduseisul.

Mihkel Ainsalu realiseeris 27. minutil penalti. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Teist poolaega alustas Pärnu Vaprus väga-väga palju paremini ning Levadia karistusalas tekkis 49. minutil segadus ning Kevin Aloe lõi segaduse keskel palli võrku ning mänguseis oli 1:1. Pärast seda haaras Levadia vaikselt kontrolli, kuid Pärnu Vapruse väravasuul olnud ott Nõmm tegi soliidse partii ning Levadia tema väravalukku teist korda lahti muukida ei suutnud. Ahmad Gero jõuline löök raksatas 90+ minutitel posti. Pärast lõpuvile Pärnu Vapruse mängijad tähistasid (põhjusega) ning Rohesärgid olid nördinud – ei tehtud selline tulemus, mille järele mindi.

Kuid pead norgu pole vaja lasta, sest Premium liigas edestatakse teist kohta suisa seitsme punktiga ja kolmandat kohta kaheksa punktiga. Tõsi, kolmandal kohal oleval Nõmme Kaljul on mäng varuks ning virtuaalselt on FCI Levadia vahe viis punkti – mis on sellises hooajafaasis ikkagi väga korralik tulemus.

Premium liiga esinelik:
1. Tallinna FCI Levadia Tallinna FCI Levadia 22
2. Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond 15
3. Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju FC 14
4. Tallinna FC Flora Tallinna FC Flora 12

FCI Levadiat ootab pärast tihedat kalendrit minipuhkus. Järgmine kohtumine leiab aset 28. aprillil, kui sõidetakse külla Tartu JK Tammekale. Kahe mängu vahele jääb suisa kaheksa päeva.