FCI Levadia sõidab suvepealinnast kolme punkti võrra rikkamana tagasi

FCI Levadia kohtus pühapäeval, 19. mail Pärnu Rannastaadionil Pärnu Vaprusega. Võõrustajad pidid külaliste 2:0 paremust tunnistama ning pealinlased sõitsid koju tagasi kolme punkti võrra rikkamana.

Pärast 13 Premium liiga kohtumist on FCI Levadia löönud 32 väravat ning endale lubanud lüüa vaid 4(!), kordagi pole vastased suutnud lüüa rohkem kui üle ühe värava mängus. See tähendab, et tegemist oli juba üheksanda nullimänguga. Eile alistati Pärnu Vaprus Felipe Felicio 47. mänguminuti ja Mark Oliver Roosnupu 90+5 tabamustest 2:0, esimesel poolajal mängu vaatama tulnud 789 pealtvaatajat väravaid ei nähtud.

Esimesel poolajal oli Pärnul omad momendid kiiretest vasturünnakutest, kuid Virgo Vallik ei jõudnud napilt löögile, sest Heitor jõudis kaitsesse takistama. Mõned momendid ja minutit hiljem lendas üks pärnakate löök raamidest üle ja mööda. Samal ajal oli Rohesärkidel mitmeid võimalusi ise skoor avada. Ott Nõmm tegi korraliku tõrje, kuid pall põrkas otse värava ette tagasi – Nõmm oli ise pikali ning palli läks lööma Mihkel Ainsalu, kes tabas palli “oksa kohaga” ning lõi selle otse pikali olevale Nõmmele sülle, kes selle püüdis. Vaheajale mindi 0:0 seisult.

Felipe Felicio tähistab 1:0 väravat. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Teisel poolajal kinkisid Pärnakad keskvälja valesöödust Felipe Feliciole ideaalse väravavõimaluse – võta lihtsalt ette ja mine kiirusega värava poole. Seda ründeäss ka tegi ning suunas palli kenasti taha posti ning Levadia asus 47. mänguminutil kohtumist 1:0 juhtima. Esimesel poolajal tekkinud pinged valgusid südamelt maha – nüüd tuleb mängu kontrollida. Levadia võttis mängu kontrolli täielikult enda kätte ning otsisid ka 2:0 väravat. See oli väga lähedal, kui teise poolaja keskpaigus läks Richie Musaba kiirusega kasti poole, murdis sisse ning asus ka löögile. Tugev löök praksatas posti ning põrkas tagasi mängu. Teisele poolajale lisati erinevate asjaolude tõttu seitse lisaminutit ning Levadia leidis mängu teise värava alles 95. mänguminutil. Roosnupp sai palli omaks, tõstis selle üle pea ja vastase Robert Kirsile, kes asus värava poole teele, samal ajal tuli Roosnupp kiirusega appi ning Kirss söötiski Roosnupule tagasi, kes suunas palli võrku. Roosnupp-Kirss-Roosnupp ja pall oligi eestlastest vahetusmängijate kaudu võrgus ja mäng oli otsustatud.

Pikalt pidutseda ei saa, sest uus mäng juba kolmapäeval. 22. mail võõrustab FCI Levadia 5. kohal asuvat Tallinna Kalevit. Kohtumise avavile kõlab A. Le Coq Arenal kell 19:00 ning piletid on eelmüügis Piletitaskus. Tule staadionile ning aita meeskonnal võiduseeriat pikendada! Kohtume A. Le Coq Arenal 22. mail kell 19:00!

Kaanefoto: Katariina Peetson/jalgpall.